Küçük Ademler Küçük Havvalar

Piyale Madra’nın Radikal’de çizdiği, çocukluğun masumiyetini ve hayatın gerçekliğini biraraya getirdiği karikatürler... Çocuklara bakarken dışımızda gördüğümüz ancak hayatımızda varolduğundan/varolacağından emin olduğumuz ilişkiler ve diyaloglar üzerine çizgiler dünyasından neşeli örnekler.
Piyale Madra’nın Radikal’de çizdiği, çocukluğun masumiyetini ve hayatın gerçekliğini biraraya getirdiği karikatürler... Çocuklara bakarken dışımızda gördüğümüz ancak hayatımızda varolduğundan/varolacağından emin olduğumuz ilişkiler ve diyaloglar üzerine çizgiler dünyasından neşeli örnekler...
Ankara'da doğdu. Ortaöğrenimini bu kentte tamamladı.1974'de Fransa'ya giderek eğitimini Grenoble'daki Ecole des Beaux-Arts'da sürdürdü. 1977'de DGSA Uygulamalı Endüstri Sanatları Yüksekokulu grafik bölümünü bitirdi. Grafik çalışmalarını 1981'de Stockholm'de sürdürdü. Madra önce Piknik bantlarıyla tanındı. Piknik, 1982'de Milliyet'te başladı, ardından yaklaşık 10 yıl boyunca Cumhuriyet'te yayımlandı. 1992'de ise Türkçe ve İngilizce olarak kitaplaştı.
Âdemler ve Havvalar bantı ise 1994'te Yeni Yüzyıl gazetesinde başladı. Gazetenin 1998'de yayın yaşamına son vermesinin ardından Radikal'e geçen Ademler ve Havvalar'ın ilk kitabı aynı yıl Yapı Kredi Yayınları'ndan çıktı. Piknik'ler de, Âdemler ve Havvalar da çizgi film oldular. Piknikler TRT 1'de, Âdemler ve Havvalar da NTV'de yayımlandı. Piknik yurtdışına da açıldı. Yayın haklarını İspanyol Televizyonu "Canal Metro" satın aldı.
Kitabın Adı Küçük Ademler Küçük Havvalar
ISBN 9789754709308
Yayın No İletişim - 752
Dizi Çizgiler - 14
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 88 sayfa
Perakende Satış Fiyatı 9,91 TL
Baskı 1. baskı - Ekim 2001
Yazar Piyale Madra
Kapak Utku Lomlu
Uygulama Çiğdem Dilbaz
Cilt Sena Ofset, Uğur Mücellit
Baskı Sena Ofset