Eyvah! Mezun Oldum

Açıkça ve hakikaten, küçük memurların, işçilerin, emekli, dul ve yetimlerin, seyyar-cıların, konducuların, mahalle delikanlılarının, “gayrımeşru alem”in ufaklarının ve öğrencilerin tarafını tutan, muzip ve acı, keskin gözlemci ve her şeye rağmen hayata sarılma coşkusunu öne çıkaran çizgi öyküler.
Açıkça ve hakikaten, küçük memurların, işçilerin, emekli, dul ve yetimlerin, seyyar-cıların, konducuların, mahalle delikanlılarının, “gayrımeşru alem”in ufaklarının ve öğrencilerin tarafını tutan, muzip ve acı, keskin gözlemci ve her şeye rağmen hayata sarılma coşkusunu öne çıkaran çizgi öyküler. Fonda çoğunlukla İstanbul ormanı; “rakip” tarafta polisiyle, yobazıyla, parababasıyla, köşedönücüsüyle, işbitiricisiyle bir hayat nizamı.

1961 İstanbul doğumlu Türk karikatürist. Kariyerinin başlangıcında Gırgır ve Fırt dergilerinde çalışmıştır. '80'li yıllarda Fırt'ta Tarzan ve Gırgır'da esprilerini Behiç Pek'in bulduğu Muhlis Bey tiplerinin çizeri olarak ünlenmiştir. Kurucularından olduğu Hıbır ve onun devamı HBR Maymun dergilerinin kapanmalarından sonra mizah dergiciliğini bırakarak gazetelerde çalışmaya başlamıştır. Halen Hürriyet gazetesinde çizimleri yer almaktadır. Pres bey, Evli ve cepli onun çizdiği karakterlerdir. Ayrıca Kelaynaklar'ın yaratıcısı Uğur Aktaş'ın ustasıdır. Demirci, 5 Haziran 2022'de hayatını kaybetmiştir.

Kitabın Adı Eyvah! Mezun Oldum
ISBN 9789754701197
Yayın No İletişim - 103
Dizi Çizgiler - 3
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 64 sayfa
Perakende Satış Fiyatı 9,54 TL
Baskı 1. baskı - Ağustos 1991
Yazar Erdal Belenlioğlu, Latif Demirci
Cilt Ayhan Matbaası, Apalar Matbaacılık
Baskı Apalar Matbaacılık