Kazanova

Daha önce Özel Bir Acı’dan tanıdığımız Andrew Miller bu ikinci romanında, Kazanova karakterini bilinenin aksine, karşılık görmeyen, tutkusuna yenik bir erkek olarak resmediyor. Yazar, adı aşkla özdeşleşmiş kahramanının heyecan dolu hikâyesini anlatırken, film kareleri canlılığında tasvirleriyle, okuru onsekizinci yüzyıl Londrası’nda göz kamaştırıcı bir yolculuğa çağırıyor
Bir zamanların karşı konulmaz gönül avcısı Kazanova, yaşlılık günlerini geçirdiği şatoda eski mektuplarını yakmaya hazırlandığı bir akşam, meçhul bir konuk tarafından ziyaret edilir. Gecenin ilerleyen saatlerine dek, kimliğini bir tülün ardına gizleyen bu kişiye baş döndürücü maceralarını, başarılarını ve hatta bozgunlarını anlatır. Hikâyeler arasında bir zamanlar Londra’da tanıdığı ve belki de gerçek anlamda sevdiği yegâne kadının hatırası canlanır: Marie Charpillon...
Daha önce Özel Bir Acı’dan tanıdığımız Andrew Miller bu ikinci romanında, Kazanova karakterini bilinenin aksine, karşılık görmeyen, tutkusuna yenik bir erkek olarak resmediyor. Yazar, adı aşkla özdeşleşmiş kahramanının heyecan dolu hikâyesini anlatırken, film kareleri canlılığında tasvirleriyle, okuru onsekizinci yüzyıl Londrası’nda göz kamaştırıcı bir yolculuğa çağırıyor.
“Yoğun ama aynı zamanda jilet gibi keskin bir roman. Miller sanatında, Kazanova’nın aşkta olduğu kadar başarılı. Bu romanın büyüsüne karşı koyamayacaksınız.”
The Spectator

1960'ta Bristol'de doğdu. Hollanda, İspanya ve Japonya'da çalıştı. 1997'de yayımlanan Özel Bir Acı (İletişim, 2000) yirmiden fazla dile çevrildi ve yazara James Tait Black Memorial Prize ile 1993 Uluslararası IMPAC Ödülü'nü kazandırdı. Kazanova yazarın ikinci romanıdır.

Kitabın Adı Kazanova
Orijinal Adı Casanova
ISBN 9789754709223
Yayın No İletişim - 741
Dizi Dünya Edebiyatı - 161
Alan Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa 288 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 216 gr
Perakende Satış Fiyatı 4,63 TL
Baskı 1. baskı - Ağustos 2001
Yazar Andrew Miller
Çeviren Gülcan Arpacıoğlu
Editör Bahar Siber
Dizi Kapak Tasarımı Ümit Kıvanç
Kapak Utku Lomlu
Uygulama Hasan Deniz
Düzelti Serap Yeğen
Kapak Resmi Jean-Honore Fragonard
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset