Kaybolan

Polonya göçmeni bir Alman ailesi, İkinci Dünya Savaşı sonunda savaş sırasında kaybettikleri çocuklarını aramaktadırlar. Anne kendini tamamen bu işe adar... Babası ise; bir yandan çocuğunu ararken, diğer yandan `Prusya Terbiyesi` ne uygun olarak işine vermiştir kendini. Aile, yılmadan kimsesiz çocuklar için kurulmuş bürokrasi çarkıyla boğuşarak, oğulları olması muhtemel bir çocukla veraset bağları olduğunu kanıtlamaya çalışırlar.
Polonya göçmeni bir Alman ailesi, İkinci Dünya Savaşı sonunda savaş sırasında kaybettikleri çocuklarını aramaktadırlar. Anne kendini tamamen bu işe adar... Babası ise; bir yandan çocuğunu ararken, diğer yandan `Prusya Terbiyesi` ne uygun olarak işine vermiştir kendini. Aile, yılmadan kimsesiz çocuklar için kurulmuş bürokrasi çarkıyla boğuşarak, oğulları olması muhtemel bir çocukla veraset bağları olduğunu kanıtlamaya çalışırlar. Evin küçük oğlu ise, kayıp ağabeyinin herşeye rağmen egemen olan hayaliyle ve bulunması halinde sahip olduklarını onunla paylaşacağı endişesiyle bunalmaktadır. Ve tabii aile ortamının eğlencesiz, sıkıcı atmosferi altında yaşamaktadır bütün bunları... Anne ve babasının rüyaları onun kabusudur.

1952'de Almanya'nın Westfalen bölgesinde Versmold'de doğdu. Leipzig Üniversitesi'nde Alman Edebiyatı öğretiyor, Berlin'de ve Leipzig'de yaşıyor. Daha önce şiirleri ve alıntıları da yayımlandı. Der Verlorene (Kaybolan) ile büyük başarı kazandı; çıktığı yıl Almanya'da beş baskı yapan kitap aynı yıl İtalyanca'ya, İspanyolca'ya, İnglizce'ye, Fransızca'ya, Danca'ya, İsveççeye, Lehçe'ye ve Flamanca'ya çevrildi.

Kitabın Adı Kaybolan
Orijinal Adı Der Verlorene
ISBN 9789754708059
Yayın No İletişim - 672
Dizi Dünya Edebiyatı - 148
Alan Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa 116 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 97 gr
Perakende Satış Fiyatı 1,85 TL
Baskı 1. baskı - Aralık 2000
Yazar Hans-Ulrich Treichel
Kapak Utku Lomlu
Çeviren Tanıl Bora
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Serap Yeğen
Kapak Resmi Pavel Tchelitchew
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası