Peri masallarının iyileri ve kötüleri aynı okulda, bir arada! Felaket Henry’nin yazarından kahkaha ve şamata dolu bir peri masalı!

Peri masallarının iyileri ve kötüleri aynı okulda, bir arada! 

Bayan İyilik Meleği öğrencileri Hansel, Gretel, Külkedisi ve Pamuk Prenses’e okuma yazma öğretirken, Bayan Kötülük Meleği yan sınıfta onları tuzağa düşürüp hapır hupur yemenin hesabını yapmaktadır...  Ama Cadı, Kurt ve Kötü Kalpli Kraliçe’den oluşan “Kötüler Sınıfı” hiç ummadığı bir sürprizle karşılaşacaktır.

Felaket Henry’nin yazarından kahkaha ve şamata dolu bir peri masalı!
 
 

St Louis, Missouri’de doğdu. Çocukluk yıllarını Kaliforniya’da geçirdikten sonra Yale ve Oxford üniversitelerinde Ortaçağ tarihi üzerine eğitim aldı. Sunday Times, Guardian, Telegraph, Mail on Sunday, Vogue gibi gazete ve dergilerde serbest gazeteci olarak çalıştı. 1989’dan itibaren tüm zamanını çocuk kitapları yazmaya ayırdı ve bugüne kadar elliyi aşkın kitap kaleme aldı. Simon 2008’de Felaket Henry ve Karadamı Yeti ile Galaxy British Book Awards En İyi Çocuk Kitabı Ödülü’nü aldı. Felaket Henry dizisi, dünya çapında 24 ülkede yayımlandı ve toplam 15 milyon adet sattı. Aynı zamanda çizgi film dizisine ve sinema filmine uyarlandı. Simon’un diğer kitaplarından bazıları şunlardır: Tepetaklak Ailesi, Güveçte Külkedisi Pişirmenin Püf Noktaları, Anne Baba Dükkânı, Potter Amca’nın Çiftliği, Bizim Çete.

Kitabın Adı Güveçte Külkedisi Pişirmenin Püf Noktaları
Orijinal Adı Don’t Cook Cinderella
ISBN 9789750512216
Yayın No İletişim - 1895
Dizi Çocuk Kitapları - 113
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 96 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 87 gr
Baskı 1. baskı - Ağustos 2013
Yazar Francesca Simon
Çeviren Defne Orhun
Çizer Tony Ross
Editör Bahar Siber
Kapak Suat Aysu
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Bahri Özcan
Baskı ve Cilt Sena Ofset