Bir Akdeniz Kedisinin Hatıraları
"Doli'yi Hatırlıyor musun?"

Doli bir delikanlı. Doli Akdeniz’li. Doli bir kedi. Hayrettin Amca, Dolores, Gizem, Paçavra, Çikin, Güzel Romedyos, Lale, Viyan, Adsız, Kılark ve diğer kedilerle ve biraz da insanlarla birlikte hayatın küçük, ama büyük sırlarını çözmeye çalışıyor. Elimizde Doli’nin günlüğü, arkamızda Kaş güneşi, önümüzde Akdeniz mavisi hayat detektifliğine doğru sessiz, sıcak ve mavi bir yolculuğa çıkıyoruz.

Doli bir delikanlı. Doli Akdeniz’li. Doli bir kedi. Hayrettin Amca, Dolores, Gizem, Paçavra, Çikin, Güzel Romedyos, Lale, Viyan, Adsız, Kılark ve diğer kedilerle ve biraz da insanlarla birlikte hayatın küçük, ama büyük sırlarını çözmeye çalışıyor. Elimizde Doli’nin günlüğü, arkamızda Kaş güneşi, önümüzde Akdeniz mavisi hayat detektifliğine doğru sessiz, sıcak ve mavi bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculukta hareket var, aşk var, hüzün var, huzur var, arkadaşlık var, dostluk var, yalnızlık var, kıskançlık var, merak var. Kısaca, hayatın kendisi var.

1961’de İstanbul’da doğdu, Ankara’da büyüdü. ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu. 2003’te Ankara, Mon Amour!, 2004’te Bir Akdeniz Kedisinin Hatıraları, 2008’de Çatıkatı Âşıkları ve 2020’de Burası Radyo Şarampol (2021 Attilâ İlhan Roman Ödülü) adlı romanları İletişim Yayınları tarafından yayımlandı. Halen Frankfurt’ta yaşıyor.

Kitabın Adı Bir Akdeniz Kedisinin Hatıraları
Alt Başlık "Doli'yi Hatırlıyor musun?"
ISBN 9789750502880
Yayın No İletişim - 1044
Dizi Türkçe Edebiyat - 149
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 159 sayfa
En 165 mm
Boy 200 mm
Ağırlık 371 gr
Perakende Satış Fiyatı 185,00 TL
Baskı 3. baskı - Ekim 2021 (1. baskı - Aralık 2004)
Yazar Şükran Yiğit
Editör Asuman Oktay, Can Cankoçak
Kapak Suat Aysu
İç Fotoğraflar Şükran Yiğit
Uygulama Hüsnü Abbas
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset