Amerika

Bir köy: Dünyanın Amerika olmayan, “Akdeniz olan” bölümündeki bir adanın ortasında... Bir köyün hayatı: Köylüler, kuzular, boğalar, çobanlar, dayak yiyen kadınlar, “peder”ler, keşişler; Dino Usta’nın ayırdığınca “din”sizler ve “dinsizler”... Değişim: Köye “Batı kültürü”nün gelişi, turistik tesis inşaatları, uluslararası ekonomik sisteme entegrasyon...Ama Denis’in Amerika’sı.
Bir köy: Dünyanın Amerika olmayan, “Akdeniz olan” bölümündeki bir adanın ortasında... Bir köyün hayatı: Köylüler, kuzular, boğalar, çobanlar, dayak yiyen kadınlar, “peder”ler, keşişler; Dino Usta’nın ayırdığınca “din”sizler ve “dinsizler”... Değişim: Köye “Batı kültürü”nün gelişi, turistik tesis inşaatları, uluslararası ekonomik sisteme entegrasyon... Bir sürü düş: Uçmak, gizli tünelden anakara’ya çıkmak, periler, zebaniler... Ve “o düş”: Amerika... Ama Denis’in Amerika’sı.
1950’de Artvin’de doğdu. Rahatsızlığı yüzünden öğrenimini yarıda bırakmak zorunda kaldı. 1980-85 yılları arasında ABD’de yaşadı. Birçok işe girdi çıktı; hiçbir işe bağlanmadı. Bazı dergilerde hikâyeleri yayımlandı. Yayımlanmamış birçok kitabı var.
Kitabın Adı Amerika
ISBN 9789754705119
Yayın No İletişim - 246
Dizi Türkçe Edebiyat - 12
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 133 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Perakende Satış Fiyatı 5,93 TL
Baskı 2. baskı - Mayıs 1999 (1. baskı - Ocak 1995)
Yazar Ömer Baytaş
Kapak Ümit Kıvanç
Dizgi Remzi Abbas
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Seçkin Oktay
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası