Yangın

Herkes ölüyor. Kimi hızlı kimi yavaş... Camlar patlıyor yangın sıcağıyla. Toprağın altı da yerin üstü gibi kaynıyor. Yangın, ürkütücü bir distopya. Bir ihtimalin romanı.

Yangın, yeraltında sinsice uyuyan bir siyah pars gibi, huzursuzluğu her an hissedilip de geldiği kesin olarak söylenemeyen bir deprem gibi, yeryüzünün her köşesini ve bucağını hem ayrı ayrı, hem hep bir anda yokluyor.

Herkes ölüyor. Kimi hızlı kimi yavaş... Camlar patlıyor yangın sıcağıyla. Toprağın altı da yerin üstü gibi kaynıyor. Cübbeliler gerekeni düşünüyorlar. Kan kırmızı, koyu. “Gidiyorsan ben de geliyorum,” diyor kız kardeşi. Duvarlar, çöp şehirler. Yerliler, romantikler, siviller...Kontroller. Renkler birer birer sönüyor. “Ne düşünüyorsun?” Özge Sarıoğlu, felaket öngörüsüyle edebiyat şehrengizine giriyor.

Ustaca yazılmış bir ilk roman.

Yangın, ürkütücü bir distopya. Bir ihtimalin romanı.

1979 Ankara doğumlu. TED Ankara Koleji’nin ardından ODTÜ İşletme Bölümü’nü bitirdi. İstanbul’da yaşamaya ve öykülerini dönem dönem altzine.net ve kişisel blogu www.diger-yarim.blogspot.com’da yayınlamaya devam ediyor.
Kitabın Adı Yangın
ISBN 9789750516733
Yayın No İletişim - 2083
Dizi Türkçe Edebiyat - 325
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 194 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 174 gr
Perakende Satış Fiyatı 7,00 TL
Baskı 1. baskı - Aralık 2014
Yazar Özge Sarıoğlu
Editör Levent Cantek
Kapak Suat Aysu
Kapak Fotoğrafı Serdar Aysu
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Ayla Karadağ
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset