Uluslararası Af Örgütü’nün Fransa Şubesi’nin eski başkanı Léaud, 1961’den beri bütün dünya devletlerini, polislerini, müesses zulüm makinelerini rahatsız eden, elinden geldiğince onların tekerlerine çomak sokan, ağırbaşlı ama inatçı bir örgütü tanıtıyor. Çeşitli örneklerle, örgütün felsefesini, faaliyetlerini, işleyişini ve çarpıcı deneyimlerini anlatıyor.

Uluslararası Af Örgütü’nün Fransa Şubesi’nin eski başkanı Léaud, 1961’den beri bütün dünya devletlerini, polislerini, müesses zulüm makinelerini rahatsız eden, elinden geldiğince onların tekerlerine çomak sokan, ağırbaşlı ama inatçı bir örgütü tanıtıyor. Çeşitli örneklerle, örgütün felsefesini, faaliyetlerini, işleyişini ve çarpıcı deneyimlerini anlatıyor. Kitabın ekinde, dünyada ve Türkiye’de insan hakları örgütlerinin adreslerini, telefonlarını içeren listeler var.

1950’den 1961’e kadar Tanger’de (Fas) avukatlık yaptı. Daha sonra Fransa’ya gelerek mesleğini sürdürdü. Bir ara Uluslararası Af Örgütü Fransa Şubesi Başkanlığı’nı sürdüren Aimé Léaud, şimdi emekli ve Af Örgütü’nde gönüllü olarak çalışıyor.
Kitabın Adı Uluslararası Af Örgütü
Orijinal Adı Amnesty International
ISBN 9789754704259
Yayın No İletişim - 294
Dizi Bugünün Kitapları - 29
Alan Politika/Siyaset
Sayfa 248 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 207 gr
Perakende Satış Fiyatı 18,33 TL
Baskı 1. baskı - Haziran 1994
Yazar Aime Leaud
Çeviren Aydın Çetiner
Kapak Ümit Kıvanç
Dizgi Remzi Abbas
Düzelti Haydar Sayılı
Uygulama Filiz Burhan
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası