Uğultular

Gönül Kıvılcım; Kader’in, Dolunay’ın, Melek’in ve ormandaki diğerlerinin hikâyesini anlatıyor… Tarihi olmayan zamanın, kadınların…

Yaşadığım büyük utancı bedenimden akıtacak daha keskin bir acı arıyordum. İğnenin battığı yerden sızıyordu ılık kan. Parmağımdan süzülen kan benim kanımdı. Yaşadığım korkular benim korkularım. Yaşadığım hayat benim hayatım değildi ama. Sabredersem ateş, kadınlığın ateşi döner miydi bana?


Bir rüyadan arta kalanlar, derinlerden, ta çocukluktan çınlayan hatıralar. Garip, güzel, korkunç… İstanbul’dan Antakya’ya uzanan, ormanda biten bir yolculuk. Neyi konuşsa hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını bilen erkekler.


Gönül Kıvılcım; Kader’in, Dolunay’ın, Melek’in ve ormandaki diğerlerinin hikâyesini anlatıyor… Tarihi olmayan zamanın, kadınların… Uğultular, hepsi görünen ve hiçbiri anlatılmayan küçük ve büyük sırların romanı. Neden peşinden gideriz geçmişimizin? Ejderha uyanır diye korkar mıyız?

Boğaziçi Üniversitesi’nde ekonomi eğitimi aldıktan sonra yüksek lisansını Norveç’in Bergen Üniversitesi’nde kitle iletişim dalında tamamladı. Yurtdışı ve yurtiçinde çeşitli basın kuruluşlarındaki gazetecilik kariyerinin ardından ilk öykü kitabı olan Kasaba ve Yalanlar (2001) yayımlandı. İlk romanı Jilet Sinan (2002) Arnavutçaya, Rumenceye ve Arapçaya çevrildi. Parçalı Aşklar (2004), Yaşayan Tanıklarla Karaköy (2010), Suç Sarayı (2011) ve Babamın En Güzel Fotoğrafı (2012) yayımlanan diğer kitaplarıdır. 2012 yılında Murathan Mungan’ın derlediği bir Dersim Hikâyesi adlı antolojiye “Yasak Ülke” adlı öyküsüyle katıldı. “Bir Kadını Öldürmek” adlı oyunu 2015 yılında sahnelendi.

Kitabın Adı Uğultular
ISBN 9789750522093
Yayın No İletişim - 2490
Dizi Türkçe Edebiyat - 430
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 219 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 196 gr
Perakende Satış Fiyatı 171,00 TL
Baskı 1. baskı - Temmuz 2017
Yazar Gönül Kıvılcım
Editör Levent Cantek
Yayına Hazırlayan Duygu Çayırcıoğlu
Kapak Deniz Karagül
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Nebiye Çavuş
Baskı Sena Ofset
Cilt Güven Mücellit