Son Yüzler

Unuttuğumuz, belki de hiç tanımadığımız renkleri hayatın; yitip gitmek üzere olan insanlar, Son Yüzler... Ardında bıraktığı onca anıyla, bir tuvalet kapısında çıkar birisi karşımıza; biriyle Çiçek Pasajı’nda, akordeon sesleri arasında yüz yüze geliriz. Biri keman atölyesine sığınmıştır, biri şehir dışındaki karavanına. Onları görürüz de fark etmeyiz, fark ederiz de merak etmeyiz.
Unuttuğumuz, belki de hiç tanımadığımız renkleri hayatın; yitip gitmek üzere olan insanlar, Son Yüzler... Ardında bıraktığı onca anıyla, bir tuvalet kapısında çıkar birisi karşımıza; biriyle Çiçek Pasajı’nda, akordeon sesleri arasında yüz yüze geliriz. Biri keman atölyesine sığınmıştır, biri şehir dışındaki karavanına. Onları görürüz de farketmeyiz, farkederiz de merak etmeyiz. Ama, giderek azalsalar da, onlar var. Varlıklarının tanığı, hikayelerinin aktarıcısı Cezmi Ersöz. Onların, “silinmiş yüzler içinde son yüzler”in hikayeleri..
1959 yılında İstanbul’da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdi. Daha sonra İstanbul Siyasal Bilimler Fakültesi’nde Siyaset ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Önceleri edebiyat dergilerinde şiirleri ve eleştirileri yayımlandı. Cumhuriyet, Güneş, Özgür Gündem, Aydınlık gibi günlük gazetelerde yazdı. Korkusundan mizah dergilerine sığındı. Haftalık Deli dergisinde yazmaya başladı. Halen Leman dergisinde yazıyor. Kitapları: Aykırı Yazılar (1991), Şehirden Bir Çocuk Sevdin Yine (Şiirler, 1993), Hayat Bir Emrin Var mı? (1993), Haritanın Yırtılan Yeri (1994), Ancak Bir Benzerim Öldürebilir Beni (1994), Son Yüzler (1994), Saçlarının Kardeş Kokusu (1995).

Kitabın Adı Son Yüzler
ISBN 9789754705522
Yayın No İletişim - 375
Dizi Türkçe Edebiyat - 50
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 238 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Perakende Satış Fiyatı 7,59 TL
Baskı 2. baskı - Aralık 1997 (1. baskı - Ağustos 1996)
Yazar Cezmi Ersöz
Uygulama Hüsnü Abbas
Kapak Ümit Kıvanç
Kapak Fotoğrafı Ara Güler
Dizgi Remzi Abbas
Düzelti Seçkin Oktay
Baskı Şefik Matbaası
Cilt Şefik Matbaası