Ancak Bir Benzerim Öldürebilir Beni

Müslüm Gürses konserlerinin Gülhane’sinden garip bir savaşın Beyoğlu’suna; akşamüstleri isteksizce kapılarının arkasına geçilen evlerden “unutmak faşizmi”ne, hayat kadar geniş bir alanda ve O’nun bir yolda ansızın karşısına çıkacağını bekleyerek, söz’ünü söylüyor Cezmi Ersöz.
Müslüm Gürses konserlerinin Gülhane’sinden garip bir savaşın Beyoğlu’suna; akşamüstleri isteksizce kapılarının arkasına geçilen evlerden “unutmak faşizmi”ne, hayat kadar geniş bir alanda ve O’nun bir yolda ansızın karşısına çıkacağını bekleyerek, söz’ünü söylüyor Cezmi Ersöz. “İçimdeki bu esrik güzelliği, çocukluk umudunu benimle beraber yaşayan aşkım ayakta tutuyor, biliyorum.”
1959 yılında İstanbul’da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdi. Daha sonra İstanbul Siyasal Bilimler Fakültesi’nde Siyaset ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Önceleri edebiyat dergilerinde şiirleri ve eleştirileri yayımlandı. Cumhuriyet, Güneş, Özgür Gündem, Aydınlık gibi günlük gazetelerde yazdı. Korkusundan mizah dergilerine sığındı. Haftalık Deli dergisinde yazmaya başladı. Halen Leman dergisinde yazıyor. Kitapları: Aykırı Yazılar (1991), Şehirden Bir Çocuk Sevdin Yine (Şiirler, 1993), Hayat Bir Emrin Var mı? (1993), Haritanın Yırtılan Yeri (1994), Ancak Bir Benzerim Öldürebilir Beni (1994), Son Yüzler (1994), Saçlarının Kardeş Kokusu (1995).

Kitabın Adı Ancak Bir Benzerim Öldürebilir Beni
ISBN 9789754705508
Yayın No İletişim - 368
Dizi Türkçe Edebiyat - 47
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 110 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Perakende Satış Fiyatı 2,27 TL
Baskı 3. baskı - Ekim 1997 (1. baskı - Haziran 1996)
Yazar Cezmi Ersöz
Kapak Ümit Kıvanç
Dizgi Remzi Abbas
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Seçkin Oktay
Kapak Fotoğrafı Sine Boran
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası