Bu kitap, hepimizi “siyasallaşma”ya, ama bildiğimiz klasik yapıların içinde değil, yeni yapılara, daha doğrusu “siyasallaşmanın birlikte yeniden keşfi”ne davet ediyor. Son yıllarda uluslararası literatürde büyük ilgi gören Alman sosyal bilimci Ulrich Beck, içinde yaşadığımız “postmodern çağa” başka bir gözle bakıyor, analiz ediyor ve bundan “çıkış”ın yollarını tartışıyor.
Bu kitap, hepimizi “siyasallaşma”ya, ama bildiğimiz klasik yapıların içinde değil, yeni yapılara, daha doğrusu “siyasallaşmanın birlikte yeniden keşfi”ne davet ediyor. Son yıllarda uluslararası literatürde büyük ilgi gören Alman sosyal bilimci Ulrich Beck, içinde yaşadığımız “postmodern çağa” başka bir gözle bakıyor, analiz ediyor ve bundan “çıkış”ın yollarını tartışıyor. Yaşanan dönüşümleri, modernizmi yeni ve özgürleştirici bir platformda tazelemeye, canlandırmaya dair yeni bakışlar kazandırıyor. Giderek yabancılaştığımız siyaseti ve artık rahatsız etme boyutunun ötesine geçen bireyselleşmeyi, yarattığımız uygarlığın -ekolojik açıdan- geleceğimizi tehdit etmesini, giderek yarınlarımızın belirsizleşmesini önlemek ve ‘kaderimizi’ değiştirmek için ‘mış’ gibi değil, gerçekten modern ve gerçekten siyasal bir irade ve insiyatif oluşturmamız gerektiğini açık, seçik ve net bir dille anlatıyor.

Münih Üniversitesi'nde sosyoloji öğretiyor. Soziale Welt dergisinin yayıncısı. Suhrkamp Yayınları için "İkinci Modernlik" kitap dizisinin editörlüğünü yapıyor. 1 Ocak 2015'te hayatını kaybetti.

Kitabın Adı Siyasallığın İcadı
Orijinal Adı Der Erfindung des Politischen
ISBN 9789754707359
Yayın No İletişim - 555
Dizi Politika - 30
Alan Politika/Siyaset
Sayfa 272 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 204 gr
Baskı 3. baskı - Eylül 2013 (1. baskı - Ağustos 1999)
Yazar Ulrich Beck
Çeviren Nihat Ülner
Kapak Suat Aysu
Editör Tanıl Bora
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Asude Ekinci
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası