Genç Bir Müfettiş , gizemli vakalarla uğraşan iki bilim adamının intiharını araştırmak üzere karlarla kaplı karanlık bir kente gelir ve iki yüz yıllık bir otele yerleşir. Amacı raporunu hazırlayıp bir an önce evine dönmektir, ama bir süre sonra açıklanması imkansız olaylara şahit olmaya başlar.
Genç Bir Müfettiş , Gizemli vakalarla uğraşan iki bilim adamının intiharını araştırmak üzere karlarla kaplı karanlık bir kente gelir ve iki yüz yıllık bir otele yerleşir. Amacı raporunu hazırlayıp bir an önce evine dönmektir, ama bir süre sonra açıklanması imkansız olaylara şahit olmaya başlar... Esrarengiz sakinlerin yaşadığı otelde zaman başka türlü akmaktadır...

1963 yılında Konya´da doğdu. Galatasaray Lisesi´nin ardından Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. 1991 yılından itibaren basın sektöründe çeşitli dergilerde çalışmaya ve film eleştirileri yazmaya başladı. İlk hikâye kitabı Anarşik Rehavet, 1998 yılında yımlandı. Halen Sinema dergisinin genel yayın yönetmenliğini sürdürmektedir.

Kitabın Adı Siyah Hatıralar Denizi
ISBN 9789754708493
Yayın No İletişim - 669
Dizi Türkçe Edebiyat - 97
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 317 sayfa
Baskı 1. baskı - Aralık 2000
Yazar Mehmet Açar
Dizi Kapak Tasarımı Ümit Kıvanç
Kapak Utku Lomlu
Kapak Resmi Edward Hopper
Uygulama Suat Aysu
Düzelti Serap Yeğen
Baskı Şefik Matbaası
Cilt Şefik Matbaası, Sena Ofset