Seni Seziyorum / Kitab-ı Mukadder

“Hepimizin hayatının toplamı nihayetinde bir hikâyeden ibarettir... İyiler hikâyelerini diğerleriyle bölüşür, vasatlar hikâyelerini yalnızca kendileri yaşar, kötüler hikâyeyi inkar eder...” Bir “ilk” kitap olan Seni Seziyorum ya da nam-ı diğer Kitab-ı Mukadder hepsi birbirine ustaca bağlanmış on hikâyeden oluşuyor. Zaman ve coğrafyayla sınırlı olmayan hikâyeler, kahramanlarının aksine hiç de “mütevazı” değil!
“Hepimizin hayatının toplamı nihayetinde bir hikâyeden ibarettir... İyiler hikâyelerini diğerleriyle bölüşür, vasatlar hikâyelerini yalnızca kendileri yaşar, kötüler hikâyeyi inkar eder...” Bir “ilk” kitap olan Seni Seziyorum ya da nam-ı diğer Kitab-ı Mukadder hepsi birbirine ustaca bağlanmış on hikâyeden oluşuyor. Zaman ve coğrafyayla sınırlı olmayan hikâyeler, kahramanlarının aksine hiç de “mütevazı” değil!.. Hiçbir zaaf ile malûl olmadığı gibi, dili, kurgusu ve anlatamıyla oldukça iddialı bile olduğu söylenebilir. Bir dergide yayımlanan kitapla ilgili eleştiride belirtildiği gibi, “hikâyenin İhsan Oktay Anar’ı olacağını –olduğunu-” söylemek abartılı olmaz. İsmail Güzelsoy’un birbirlerine “organik” bağlarla tutunan hikâyelerinin bütün kahramanları “olduğu gibi”. Her hikâye, her söz, her kahraman ne diyorsa onu diyor, herkes kendisi olarak varolmuş, vücut bulmuş. Dekoru tarihle kurulmuş hikâyelerde, farklı zamanlar, farklı hayatlar, farklı insanlar ve farklı değerler ortak bir çağrının seslendirilmesi için kurgulanmış: “Hayallerinizi gerçekleştirmeye çalışmayın, aksine onları yaşayın.”
1963'te Iğdır'da doğdu, İstanbul'da büyüdü. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'nda okudu. İlk kitabı Seni Seziyorum; Kitab-ı Mukadder (öykü) 2000'de İletişim Yayınları tarafından yayımlandı.
Kitabın Adı Seni Seziyorum / Kitab-ı Mukadder
ISBN 9789754708165
Yayın No İletişim - 636
Dizi Türkçe Edebiyat - 91
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 213 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 164 gr
Perakende Satış Fiyatı 3,70 TL
Baskı 1. baskı - Temmuz 2000
Yazar İsmail Güzelsoy
Editör Can Soytemiz, Murat Gültekingil
Kapak Fatoş Gencosman
Kapak Fotoğrafı Osman Hat
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Serap Yeğen
Baskı Şefik Matbaası
Cilt Şefik Matbaası