Şahsi Düşler ve Onur Kırıcı Gerçekler

Şahsi Düşler ve Onur Kırıcı Gerçekler sözcük oyunlarıyla renklenen ince bir mizahın öyküleri.

“Abi bana iki öykü sar.” “Az bekle, çıkar.” Elleri yana yana tezgâha öyküleri bıraktı, üstü başı mürekkepti. Elimi uzattım, “Dokunma,” dedi. Yazıcıdan yeni çıkmışlar. “Durum mu, olay mı yeğenim?” dedi. “Olay olsun,” dedim, “bu ara pek durumum yok.”

Batıkan Köse, metropollerin alelacayip teferruatlarını, narsistik aurasını ve matrak rutinlerini, ele avuca sığmaz muzip bir dille anlatıyor. Öpmek isteyince hata raporu veren robot sevgililer, rüya görmek için ödenen vergiler, yaratıcı intiharlar tasarlayıp satan departmanlar, Olimpos-Beşiktaş minibüsünde mitolojik şöhretlerle ayaküstü muhabbetler… Yaşanmış ve yaşanması muhtemel anları ilmek ilmek birbirine bağlıyor. İlkokuldaki kalem hırsızı Çağdaş’tan yola çıkıp birisinin kalbini çalarak çağdaşlaşan ama bunu Batılılaşmayla bağdaştıramayan karakterlerin yarattığı bir çağrışımlar zinciri…

Şahsi Düşler ve Onur Kırıcı Gerçekler sözcük oyunlarıyla renklenen ince bir mizahın öyküleri.

1995 İstanbul doğumlu. Öyküleri Kitap-lık dergisinde yayımlandı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Prof. Sami Şekeroğlu Sinema-TV Merkezi’nde okuyor. Şahsi Düşler ve Onur Kırıcı Gerçekler adlı kitabı 2015’te İletişim Yayınları tarafından yayımlandı.

Kitabın Adı Şahsi Düşler ve Onur Kırıcı Gerçekler
ISBN 9789750518676
Yayın No İletişim - 2248
Dizi Türkçe Edebiyat - 373
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 110 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 111 gr
Perakende Satış Fiyatı 19,50 TL
Baskı 1. baskı - Aralık 2015
Yazar Batıkan Köse
Editör Levent Cantek
Kapaktaki Görsel Deniz Karagül
Kapak Deniz Karagül
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Aybars Yanık
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset