Ruhaltı Çocukları

Ruhaltı Çocukları, çaresizler için bir sığınak... İhtimaller zinciri... İnce elenip, sık dokunmuş bir dejavu... Bir ilk roman. Emirhan Dağkan G. heyecanlı ve öfkeli bir edebiyatın yeni yazar.
Paçalarımı sıvamışım, ayaklarım çıplak. Yürüyorum. Islak deniz taşları serinletiyor tabanlarımı. Burnuma keskin bir yosun kokusu vuruyor. “Kokuyu sen de alıyor musun?” diye soruyorum yanımdakine. Sonra bir bakıyorum, kimsecikler yok etrafta. Rüzgâr şiddetini artırıyor.

Uzaklardan, çok uzaklardan, sararmış bir gazete sayfası düşüyor ayaklarımın dibine. Eğilip alıyorum onu. Gözüme takılan ilk haberin manşetini okuyorum...

Kötü kaderli güzeller güzeli çocuğun eski fotoğrafı. Dönmeyen topaç. Kopuk güvercin kafası. Kurumuş simit. Rengi siyaha dönmüş eski parka. Ponponlu bere. Nuh’un Gemisi. Miskinler Tekkesi. Bir çatı katının duvarlarında aynı tarihli ve aynı manşetli farklı gazete nüshaları... Ve her şeyi, hepsini paramparça eden bir final.

Ruhaltı Çocukları, çaresizler için bir sığınak... İhtimaller zinciri... İnce elenip, sık dokunmuş bir dejavu... Bir ilk roman. Emirhan Dağkan G. heyecanlı ve öfkeli bir edebiyatın yeni yazarı.

1992 Erzurum doğumlu. Halen İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde lisansüstü eğitimine devam ediyor. Ruhaltı Çocukları adlı ilk romanı 2015’te İletişim Yayınları tarafından yayımlandı.

Kitabın Adı Ruhaltı Çocukları
ISBN 9789750517426
Yayın No İletişim - 2141
Dizi Türkçe Edebiyat - 346
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 188 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 168 gr
Perakende Satış Fiyatı 155,00 TL
Baskı 1. baskı - Nisan 2015
Yazar Emirhan Dağkan G.
Editör Levent Cantek
Yayına Hazırlayan Duygu Çayırcıoğlu, Necdet Dümelli
Kapak Deniz Karagül
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Seher Ankarasever
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset