Öldüren Şehir

Öldüren Şehir, her zaman farklı hikâyeler anlatan Ömer Ayhan’ın ilk romanı. Şimdiki zamanın amorf güzelliklerini, nostaljik hezeyanları, kaosu ve sıkıntıyı, benzerlerini arayan yalnızları resmediyor.
Geçmişle geleceğin arasında sıkışmış, yanıtlarını veremediğim sorularla boğazıma sarılmış azaplı bir şimdiki zamanı yaşıyorum. Video kaseti bir daha aldım elime. Ne bir yazı, ne de işaret.

Üzerime doğrultulmuş bir silah gibi küstahça meydan okuyor. Karanlık, bilinmezliğin rengi... Perde! diyen bir kâbus, posta kutusunda bir zarf, bomboş yollar, iç karartıcı binalar, erkek kardeşliği, muammalı bir kız... X-Files ve flanörün seyir defteri... Öldüren Şehir, her zaman farklı hikâyeler anlatan Ömer Ayhan’ın ilk romanı. Şimdiki zamanın amorf güzelliklerini, nostaljik hezeyanları, kaosu ve sıkıntıyı, benzerlerini arayan yalnızları resmediyor. Lodos çağırınca denize bakıyor...

Öldüren Şehir, tuhaf ve ateşler içindeki yeni İstanbul’un romanı..
1967 Almanya doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı Nefesli Çalgılar Bölümü’nde klasik Batı müziği, İngiltere’de elektronik müzik eğitimi aldı. Bugüne kadar yayımlanan kitapları: Siyah Beyaz Bir Öykü (2001, Oğlak; Doğan Kitap, 2004), Suspiria (2004, Doğan Kitap), Bir Karış İstanbul (2011, YKY), Şehrazat (2014, İletişim Yayınları), Öldüren Şehir (2015, İletişim Yayınları).
Kitabın Adı Öldüren Şehir
ISBN 9789750517341
Yayın No İletişim - 2133
Dizi Türkçe Edebiyat - 344
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 164 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 149 gr
Perakende Satış Fiyatı 28,50 TL
Baskı 1. baskı - Nisan 2015
Yazar Ömer Ayhan
Editör Levent Cantek
Kapak Deniz Karagül
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Emre Bayın
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset