Nergis

Turgut Ulucan, o küçük köyü, o büyük meseleyi anlatıyor. İnsanın insana ettiğini... Ecel gibi çöken koyuluğu... Nergis, bir cinayetin hikâyesi...

Eğildi köpeklerin paylaşamadığı şeyi aldı yerden Basri. Almasıyla da elinden yere atması bir oldu. Sesinin soluğunun kesildiğini fark etti. Saç tellerinden ayak tabanına kadar bir yel geldi geçti üstünden. Epeyce bir zaman telaşla soluyup tekrar eğildi, eline geçirdiği bir sopayla dürteledi paçavrayı. Bu bir insan eliydi.

Tohumu, toprağı, yağmuru yaşı, kıtlığı, küslüğü, askerliği, Nergis’i konuşan erkekler. Uğunan kabayel, hırıltılar, çırpına çırpına uçan gece kuşları, iğde dalı gibi salınan arzular, havlayan köpekler... Turgut Ulucan, o küçük köyü, o büyük meseleyi anlatıyor. İnsanın insana ettiğini... Ecel gibi çöken koyuluğu... Nergis, bir cinayetin hikâyesi... Yeni bir yazardan şaşırtıcı bir ilk roman. “Sonra işte biliyorsun. Nergis kayboldu”.

1967 yılında Eskişehir’de doğdu. 1984’te Ankara’da başladığı çalışma hayatı boyunca yazmaya bolca zaman ayırdı ve aynı süre içinde sendikal etkinliklerde bulundu. 1993-2008 yılları arasında ülke dışında yaşadı. Nergis isimli ilk romanı 2015 yılında İletişim Yayınları’ndan çıktı.
Kitabın Adı Nergis
ISBN 9789750516962
Yayın No İletişim - 2102
Dizi Türkçe Edebiyat - 331
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 122 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 120 gr
Perakende Satış Fiyatı 23,50 TL
Baskı 1. baskı - Ocak 2015
Yazar Turgut Ulucan
Editör Levent Cantek
Kapak Deniz Karagül
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Ayla Karadağ
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset