Eşref Bitlis Olayı
Komutanın Şüpheli Ölümü

Televizyonlardan tanıdığımız gazeteci Cüneyt Özdemir, ekranlarda araştırdığı Eşref Bitlis’in şüpheli ölümünü, bu kez de kitap olarak gün ışığına çıkarıyor. Kitap, tanıklara, raporlara, belgelere ve kazada ölenlerin yakınlarının ifadelerine dayanıyor. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bitlis’in kamuoyunun pek bilmediği yanları; bir aile reisi, bir baba ve bir komutan olarak tasvir ediliyor.
Televizyonlardan tanıdığımız gazeteci Cüneyt Özdemir, ekranlarda araştırdığı Eşref Bitlis’in şüpheli ölümünü, bu kez de kitap olarak gün ışığına çıkarıyor. Kitap, tanıklara, raporlara, belgelere ve kazada ölenlerin yakınlarının ifadelerine dayanıyor. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bitlis’in kamuoyunun pek bilmediği yanları; bir aile reisi, bir baba ve bir komutan olarak tasvir ediliyor. Kitabı ilginç kılan ayrıntılardan belki de en önemlisi, “kaza”dan önceki gece Bitlis’in uçağının bulunduğu hangarda nöbet tutan erin anlattıkları. Bütün belgelere, raporlara, tanıklıklara rağmen aydınlanamayan bu “kaza”nın anatomisi bütün verileriyle ortaya konuyor.

1970 yılında Ankara'da doğdu. A.Ü İletişim Fakültesinden mezun oldu. 32. Gün, Atv gibi kurumlarda çalıştı. Genç televizyoncunun pek çok ödülü bulunuyor.

Yayınlanmış Eserler: Komutanın Şüpheli Ölümü -Eşref Bitlis Olayı- (İletişim), Ruh Hali (Parantez), Düşsesi (Parantez), Ratingsiz Sohbetler (Su Yayınları), Kız Kulesi Efsanesi (Su Yayınları) Özgeçmiş 32. Gün ekolünden olan Cüneyt Özdemir halen CNN Türk’te Soner Yalçın’la birlikte 5N 1K’yı hazırlıyor.

Üst Başlık Eşref Bitlis Olayı
Kitabın Adı Komutanın Şüpheli Ölümü
ISBN 9789754706673
Yayın No İletişim - 474
Dizi Bugünün Kitapları - 41
Alan Politika/Siyaset
Sayfa 216 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Perakende Satış Fiyatı 6,94 TL
Baskı 1. baskı - Haziran 1998
Yazar Cüneyt Özdemir
Kapak Ümit Kıvanç
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Sait Kızılırmak
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası