Potter Amca’nın Çiftliği 2
Kayıp Kuzular

Potter Amca’nın Çiftliği’ne Hoşgeldiniz!
Anne Koyun yavruları Kırpıntı ile Kıvırcık’ı eve çağırıyor ama yaramaz kuzular ortalıkta görünmüyorlar. Acaba çiftliğin hangi köşesinde saklanıyorlar?

Potter Amca’nın Çiftliği’ne Hoşgeldiniz!

Anne Koyun yavruları Kırpıntı ile Kıvırcık’ı eve çağırıyor ama yaramaz kuzular ortalıkta görünmüyorlar. Acaba çiftliğin hangi köşesinde saklanıyorlar?

 

St Louis, Missouri’de doğdu. Çocukluk yıllarını Kaliforniya’da geçirdikten sonra Yale ve Oxford üniversitelerinde Ortaçağ tarihi üzerine eğitim aldı. Sunday Times, Guardian, Telegraph, Mail on Sunday, Vogue gibi gazete ve dergilerde serbest gazeteci olarak çalıştı. 1989’dan itibaren tüm zamanını çocuk kitapları yazmaya ayırdı ve bugüne kadar elliyi aşkın kitap kaleme aldı. Simon 2008’de Felaket Henry ve Karadamı Yeti ile Galaxy British Book Awards En İyi Çocuk Kitabı Ödülü’nü aldı. Felaket Henry dizisi, dünya çapında 24 ülkede yayımlandı ve toplam 15 milyon adet sattı. Aynı zamanda çizgi film dizisine ve sinema filmine uyarlandı. Simon’un diğer kitaplarından bazıları şunlardır: Tepetaklak Ailesi, Güveçte Külkedisi Pişirmenin Püf Noktaları, Anne Baba Dükkânı, Potter Amca’nın Çiftliği, Bizim Çete.

Üst Başlık Potter Amca’nın Çiftliği 2
Kitabın Adı Kayıp Kuzular
Orijinal Adı Where are my Lambs?
ISBN 9789750511004
Kapak Emily Bolam
Yayın No İletişim - 1801
Dizi Çocuk Kitapları - 103
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 55 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 860 gr
Perakende Satış Fiyatı 15,50 TL
Baskı 1. baskı - Ekim 2012
Yazar Francesca Simon
Çeviren Bahar Siber
Çizer Emily Bolam
Editör Melis Oflas
Kapak Suat Aysu
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Bahri Özcan
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset