Karantina

Günümüzden iki bin yıl önce kutsal topraklar. Dört yolcu oruç tutmak ve Tanrı’dan şefaat dilemek amacıyla Yahudiye Çölü’ne gitmektedirler. Yakıcı çöl güneşinin altında, kızgın kayalıkların arasında kötülükle ve tacir Musa’yla karşılaşırlar. Karısına göre iblisin ta kendisi olan, sadist, mütecaviz Musa, bu münzevi kafilesi üzerinde hâkimiyetini kurmakta gecikmez.
Günümüzden iki bin yıl önce kutsal topraklar. Dört yolcu oruç tutmak ve Tanrı’dan şefaat dilemek amacıyla Yahudiye Çölü’ne gitmektedirler. Yakıcı çöl güneşinin altında, kızgın kayalıkların arasında kötülükle ve tacir Musa’yla karşılaşırlar. Karısına göre iblisin ta kendisi olan, sadist, mütecaviz Musa, bu münzevi kafilesi üzerinde hâkimiyetini kurmakta gecikmez. Bu arada onlardan uzakta, ince siluetini belli belirsiz seçebildikleri bir mesafede, insanlara şifa verdiği ve mucizeler yarattığı öne sürülen bir Celileli, mağaralardan birinde kırk günlük orucuna başlar. Karantina, bu ıssız topraklarda yaşam mücadelesi veren insanların ve onların bir kurtarıcı gibi bekledikleri İsa Mesih’in öyküsüdür.
Jim Crace, ülkesinde Whitbread Roman Ödülü, E.M. Forster Ödülü, guardian Roman Ödülü ve GAP Uluslararası Yazın Ödülü’ne layık görülmüştür. Romanları on dört dile çevrilen İngiliz yazar, Karamtina’yla 1997 Whitbread Ödülü’nü kazanmıştır. Birmingham’da eşi ve iki çocuğuyla oturan Jim Crace’in öteki eserleri: Continent, The Gift of Stone, Arcadia, Signals of Distress ve 2000 yılında piyasaya çıkan Being Dead’dir.
Kitabın Adı Karantina
Orijinal Adı Quarantine
ISBN 9789754708592
Yayın No İletişim - 681
Dizi Dünya Edebiyatı - 150
Alan Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa 264 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 199 gr
Perakende Satış Fiyatı 18,06 TL
Baskı 1. baskı - Ocak 2001
Yazar Jim Crace
Çeviren Elif Uras Akhan
Editör Osman Yener
Dizi Kapak Tasarımı Ümit Kıvanç
Kapak Utku Lomlu
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Serap Yeğen
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası