Bilim Oyunları
Işık, Renk, Şekil ve Yerçekimi
Pratik Deneyler ve Etkinlikler

Bilim dünyasına ilgi duyanlar için hazırlanan Bilim Oyunları serisinin ilk kitabı Işık, Renk, Şekil ve Yerçekimi evde ve okulda yapabileceğiniz pratik deney ve etkinlikleri kapsıyor.
Bu deneyler sayesinde gündüz ve gecenin nasıl oluştuğunu, yansımanın ne anlama geldiğini, çizgi filmlerin nasıl yapıldığını, bir nesnenin şeklinin onun dayanıklılığını artırıp artırmadığını, cambazların incecik bir ip üzerinde nasıl yürüdüklerini öğrenebilirsiniz

Bilim dünyasına ilgi duyanlar için hazırlanan Bilim Oyunları serisinin ilk kitabı Işık, Renk, Şekil ve Yerçekimi evde ve okulda yapabileceğiniz pratik deney ve etkinlikleri kapsıyor.

Bu deneyler sayesinde gündüz ve gecenin nasıl oluştuğunu, yansımanın ne anlama geldiğini, çizgi filmlerin nasıl yapıldığını, bir nesnenin şeklinin onun dayanıklılığını artırıp artırmadığını, cambazların incecik bir ip üzerinde nasıl yürüdüklerini öğrenebilirsiniz.
 
Üstelik bu bilimsel olayları daha yakından öğrenirken heyecan verici ve uygulamalı projelerden yararlanacaksınız. Kitaptaki basit anlatımlar tüm deneyler için adım adım ilerleyen bir rehber, deneyin neden bu şekilde gerçekleştiğine dair kısa bir açıklama ve ek olarak yapabileceğiniz etkinlikler için başka fikirler sunuyor. Daha iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla her deneye renkli çizimler ve fotoğraflar da eşlik ediyor.
Üst Başlık Bilim Oyunları
Kitabın Adı Işık, Renk, Şekil ve Yerçekimi
Alt Başlık Pratik Deneyler ve Etkinlikler
ISBN 9789750509322
Yayın No İletişim - 1639
Dizi Popüler Bilim Kitapları - 26
Alan Çocuk Edebiyat Dışı
Sayfa 119 sayfa
En 215 mm
Boy 275 mm
Ağırlık 627 gr
Perakende Satış Fiyatı 65,00 TL
Baskı 1. baskı - Ağustos 2011
Editör Susannah Le Besque, Jon Richards, Louise Prettejohn, Charles de Vere, Biby Whittaker
Çeviren Cumhur Öztürk
Yayına Hazırlayan Müge Karahan, Ceren Kınık
Kapak Suat Aysu
Uygulama Hüsnü Abbas
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset