Coğrafya Atölyesi
Haritalar ve Krokiler, Dağlar ve Dünyamız, Akarsular ve Denizler

Yeryüzünü daha yakından tanımaya ve işleyişini anlamaya hazır mısınız? Coğrafya Atölyesi; genç bilim insanlarını eğlenceli bir şekilde coğrafyayla tanıştırıyor. İnsanlar, yerler ve Dünya’da gerçekleşen değişimler gibi coğrafya biliminin konusuna giren ne varsa bu kitapta bulabilirsiniz. Maceramıza; Haritalar ve Krokiler, Dağlar ve Dünyamız, Akarsular ve Denizler ile başlıyoruz.

Yeryüzünü daha yakından tanımaya ve işleyişini anlamaya hazır mısınız?
Coğrafya Atölyesi; genç bilim insanlarını eğlenceli bir şekilde coğrafyayla tanıştırıyor. İnsanlar, yerler ve Dünya’da gerçekleşen değişimler gibi coğrafya biliminin konusuna giren ne varsa bu kitapta bulabilirsiniz. Maceramıza; Haritalar ve Krokiler, Dağlar ve Dünyamız, Akarsular ve Denizler ile başlıyoruz.
Haritalar ve Krokiler bölümünde;labirent oluşturabilir, dağların nasıl haritalanacağını öğrenebilir ve çevrenizdeki sokakların ölçekli bir modelini yapabilirsiniz.
Dağlar ve Dünyamız bölümünde; kıtalarla yapboz oynayabilir, yeryüzü şekillerinin sel ve deprem gibi doğal olaylar ya da insan etkinlikleriyle nasıl değişebileceğini anlayabilirsiniz. Akarsular ve Denizler bölümünde ise, kendi su değirmeninizi ve akarsu vadisi modelinizi yapabilir, akarsular ve denizler hakkında daha fazla şey öğrenebilirsiniz. İçerdiği pratik deney ve etkinliklerle doğal dünyayı anlamanız için eğlendirici ve bilgilendirici bir rehber niteliği taşıyan bu resimli kitap tam size göre.

Üst Başlık Coğrafya Atölyesi
Kitabın Adı Haritalar ve Krokiler, Dağlar ve Dünyamız, Akarsular ve Denizler
ISBN 9789750507755
Yayın No İletişim - 1483
Dizi Popüler Bilim Kitapları - 23
Alan Çocuk Edebiyat Dışı
Sayfa 88 sayfa
En 215 mm
Boy 275 mm
Ağırlık 469 gr
Perakende Satış Fiyatı 26,00 TL
Baskı 1. baskı - Mayıs 2010
Yazar Pam Robson
Çeviren Cumhur Öztürk
Proje Editörü Kathy Gemmell
Çizer Tony Kenyon
Görsel Araştırma Brian Hunter Smart
Dizi Editörü Mine Olgun
Kapak Suat Aysu
Uygulama Hüsnü Abbas
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset