Coğrafya Atölyesi
Ekosistemler, İnsanlar ve Yerler, Gıda ve Tarım
Pratik Deneyler ve Etkinlikler

Yeryüzünü daha yakından tanımaya ve işleyişini anlamaya hazır mısınız? Coğrafya Atölyesi; genç bilim insanlarını eğlenceli bir şekilde coğrafyayla tanıştırıyor. Coğrafya biliminin konusuna giren ne varsa bu kitapta bulabilirsiniz.
Yeryüzünü daha yakından tanımaya ve işleyişini anlamaya hazır mısınız?
Coğrafya Atölyesi; genç bilim insanlarını eğlenceli bir şekilde coğrafyayla tanıştırıyor. Coğrafya biliminin konusuna giren ne varsa bu kitapta bulabilirsiniz. Maceramıza; Ekosistemler, İnsanlar ve Yerler, Gıda ve Tarım ile devam ediyoruz. Ekosistemler bölümünde; kartlı ekosistem oyununu oynayabilir, minik bir yağmur ormanı yapabilir ve besin ağı modeli oluşturabilirsiniz. İnsanlar ve Yerler bölümünde, insanların neden yaşamak için belirli yerleri diğerlerine tercih ettiğini ve yaşadığımız yerlerin yaşam biçimlerimizi nasıl etkilediğini öğrenebilirsiniz. Gıda ve Tarım bölümünde ise, yiyeceklerimizin nereden geldiğini öğrenebilir; kendi teraslı yamacınızı oluşturabilir, “çiftçilik dominosu” oynayabilir ve muzların olgunlaşırken birbirlerine nasıl yardım ettikleriyle ilgili bir deney yapabilirsiniz.
İçerdiği pratik deney ve etkinliklerle dünyayı anlamanız için eğlendirici ve bilgilendirici bir rehber niteliği taşıyan bu resimli kitap tam size göre.
Üst Başlık Coğrafya Atölyesi
Kitabın Adı Ekosistemler, İnsanlar ve Yerler, Gıda ve Tarım
Alt Başlık Pratik Deneyler ve Etkinlikler
ISBN 9789750507816
Yayın No İletişim - 1491
Dizi Popüler Bilim Kitapları - 24
Alan Çocuk Edebiyat Dışı
Sayfa 88 sayfa
En 215 mm
Boy 275 mm
Ağırlık 474 gr
Perakende Satış Fiyatı 27,00 TL
Baskı 1. baskı - Haziran 2010
Yazar Pam Robson
Çeviren Cumhur Öztürk
Proje Editörü Kathy Gemmell
Dizi Editörü Mine Olgun
Yayın Danışmanı Başak Çelik
Çizer Tony Kenyon
Görsel Araştırma Brian Hunter Smart
Kapak Suat Aysu
Uygulama Hüsnü Abbas
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset