Feminizmi temel almakla birlikte, sosyalist mücadeleyi dışlamayan yazarlar, ortodoks merkezî örgüt anlayışına karşı, çeşitli demokratik hareketleri bir platformda biraraya getirecek yeni ve değişik örgütlenme biçimleri öneriyorlar
Feminizmi temel almakla birlikte, sosyalist mücadeleyi dışlamayan yazarlar, ortodoks merkezî örgüt anlayışına karşı, çeşitli demokratik hareketleri bir platformda biraraya getirecek yeni ve değişik örgütlenme biçimleri öneriyorlar.

1943 doğumlu, İngiliz, sosyalist ve feminist yazar.

1949 yılında doğdu. Sosyolog, siyasal aktivist ve sosyalist feministtir. Red Pepper dergisinde editörlük yapmaktadır. St. Anthony Üniversitesi'nde doktora derecesini tamamlayan yazar, 1979 yılında kadar Durham Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Sosyalizm ve feminzim üzerine birçok makalesi ve çalışması bulunmaktadır.

1944 Avustralya doğumlu, İngiliz kökenli sosyalist feminist, birçok kitap ve makale yazarı. Psikoloji, toplumsal cinsiyet ve feminizm çalışıyor. Sydney Üniversitesi'nden doktora derecesini almıştır şu anda da Londra Üniversitesi'nde Psikosoyal Çalışmaları Okulu'nda görev yapıyor.

Kitabın Adı Feminizm, Sosyalizm ve Eylemde Birlik
Orijinal Adı Beyond the Fragments: Feminism and the Making of Socialism
ISBN 9809754709259
Yayın No İletişim - 31
Dizi Politika - 2
Alan Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları, Politika/Siyaset
Sayfa 294 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Baskı 1. baskı - Ocak 1984
Yazar Sheila Rowbotham, Hilary Wainwright, Lynne Segal
Çeviren Emel Çetin Özgül
Kapak Ayla İşler
Cilt Mas Matbaacılık
Baskı Kent Basımevi