Fazladan Bir Adam

Jonathan Ames, ilk romanı Gece Gibi Geçiyorum’da farklı bir duyarlığın sözcülüğünü yaparak yetenekli ve yetkin bir yazar olduğunu kanıtlamıştı. Bu kez New York’ta yine farklı bir yaşantıyı, 26 yaşındaki Louis Ives il 70’lerindeki Henry Harrison’un dostluklarını konu alan yazar, bu aykırı ikili arasındaki ikircikli, mahcup, ama alabildiğine dürüst ve içten yakınlaşmayı ironik ve eğlenceli bir üslûpla anlatıyor.
Jonathan Ames, ilk romanı Gece Gibi Geçiyorum’da farklı bir duyarlığın sözcülüğünü yaparak yetenekli ve yetkin bir yazar olduğunu kanıtlamıştı. Bu kez New York’ta yine farklı bir yaşantıyı, 26 yaşındaki Louis Ives il 70’lerindeki Henry Harrison’un dostluklarını konu alan yazar, bu aykırı ikili arasındaki ikircikli, mahcup, ama alabildiğine dürüst ve içten yakınlaşmayı ironik ve eğlenceli bir üslûpla anlatıyor. Yalnız yaşayan yaşlı ve zengin dullara eşlik ederek kendi imkânlarının çok üstünde bir hayat sürmeye çalışan Harrison ve çömezi Ives’in başlarından geçen komik ve ilginç olaylar, galalar, kokteyller, lüks ziyafetler, Fitzgerald romanlarını anımsatan bir atmosfer yaratıyor. Özellikle Harrison, son yılların unutulmaz karakterlerinden biri olmaya aday.
1964’te New York’ta doğdu. Üniversite öğreniminden sonra Dört Mevsim Lokantası’nda garsonluk ve fotomodellik gibi işlerde çalıştı. Gece Gibi Geçiyorum, ilk romanıdır. Ames, şu sıralarda bu romanın senaryosu üzerinde çalışıyor.

Kitabın Adı Fazladan Bir Adam
Orijinal Adı The Extra Man
ISBN 9789754707540
Yayın No İletişim - 572
Dizi Dünya Edebiyatı - 123
Alan Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa 380 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 312 gr
Perakende Satış Fiyatı 4,63 TL
Baskı 1. baskı - Ekim 1999
Yazar Jonathan Ames
Çeviren Fatih Özgüven
Editör Osman Yener
Uygulama Çiğdem Dilbaz
Düzelti Dürdane Abdal
Kapak Fatoş Gencosman
Cilt Sena Ofset, Uğur Mücellit
Baskı Sena Ofset