Dilara Evden Kaçtı!

Müşterileri artık süpermarketleri tercih ettiği için dükkânında gitgide yalnızlaşan Bakkal Cemal Amca’nın tek arkadaşı, okula giderken muzlu süt almak için uğrayan Dilara’dır. Ancak bir gün Cemal Amca gazetede bir habere rastlar: Dilara evden kaçmıştır!

 Müşterileri artık süpermarketleri tercih ettiği için dükkânında gitgide yalnızlaşan Bakkal Cemal Amca’nın tek arkadaşı, okula giderken muzlu süt almak için uğrayan Dilara’dır. Ancak bir gün Cemal Amca gazetede bir habere rastlar: Dilara evden kaçmıştır! Cemal Amca sabahları hatırını soran tek arkadaşının peşine düşmeye ve onu bulmaya karar verir. Bu arayışta kendisine eşlik eden İkinci Bahar ise Cemal Amca’nın hayatına doludizgin bir yaşama sevinci getirecektir...

Modern hayat, medya, teknoloji, iletişimsizlik gibi temaları ele alan Dilara Evden Kaçtı, çocuk ve gençlik kitaplarının başarılı ismi Suzan Geridönmez’in şiirsel anlatımıyla Çağla Vera Kılıçarslan’ın kitaba taze bir nefes katan çizimlerini bir araya getiriyor.

 SUZAN GERİDÖNMEZ 1966’ta Almanya’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünde sürdürdüğü eğitimini yarıda bırakıp Avusturya’da kütüphanecilik okudu. Uzun yıllar kütüphaneci olarak çalıştıktan sonra serbest çevirmenlik yapmaya başladı. 2007’den beri çocuk ve gençlik kitapları yazıyor. Daha önce yayımlanmış kitapları (Hepsi Günışığı Kitaplığı’ndan): Kolaysa Ağlama (2007), Ötesi Yok (2009), Uzayda Bir Yatılı Okul (2010), Hiç Adil Değil (2012).

Kitabın Adı Dilara Evden Kaçtı!
ISBN 9789750512032
Yayın No İletişim - 1889
Dizi Çocuk Kitapları - 111
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 72 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 114 gr
Perakende Satış Fiyatı 12,04 TL
Baskı 1. baskı - Temmuz 2013
Yazar Suzan Geridönmez
Editör Bahar Siber
Uygulama Seda Mit
Kapak Seda Mit
Kapaktaki Çizim Çağla Vera Kılıçarslan
Düzelti Güneş Akkor
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset