Demir Dövme Öyküleri

Demir Dövme Öyküleri, bekleyince sasılaşmış çay tadında bir Hevi Metal macera. Ağzıbozuk, komik, tekinsiz bir modern pikaresk. Büyülü Gerçekçilik değil, Gerçekçi Büyülülük!
“Şunu bilin ki biraderim, kabaran işsizliğin Anadolu’yu ve onun görkemli köylerini yutmasından hemen sonra Alamanya’da o güne dek görülmemiş bir çağ başlamıştı. Gurbetçilerin oğullarının doğduğu bu çağda Alamancı sayısı gökteki yıldızların mavi pırıltıları kadar dağınık fakat belirgindi. İşte bu sıralarda Çankırılı Demir geldi. Demir bilekli, elinden kaporta-çekicini ve çayını hiç bırakmayan bu hafif kel, bıyıklı, göbekli hadım, tüm ecinnileri ve cigara izmaritlerini kunduralı ayağının altında çiğnemek istiyordu.”

Alamancı cadı-avcısı geri döndü. Murat Başekim’in Hayal Et Hikâyeleri kitabında ilk kez okuduğumuz Demir, yeni öyküleriyle karşımızda. Yine dövülüyor ve dövüyor, araflara savruluyor, cehenneme inip çıkıyor, ıstıraplar içinde kavruluyor. Dante gibi hayatın ortasında ıssız bir ormanda kayboluyor. Aşkın kıyılarında zebanilerle cebelleşiyor.

Demir Dövme Öyküleri, bekleyince sasılaşmış çay tadında bir Hevi Metal macera. Ağzıbozuk, komik, tekinsiz bir modern pikaresk. Büyülü Gerçekçilik değil, Gerçekçi Büyülülük!

Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. İlk kitabı DG 2012’de İletişim yayınlarından çıktı. Ardından İskit (KRP Yayıncılık, 2014), Hayal Et Hikâyeleri (İletişim Yayınları, 2014) ve Demir Dövme Öyküleri (İletişim Yayınları, 2015) yayımlandı.

Kitabın Adı Demir Dövme Öyküleri
ISBN 9789750517549
Yayın No İletişim - 2149
Dizi Türkçe Edebiyat - 348
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 200 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 181 gr
Perakende Satış Fiyatı 31,50 TL
Baskı 1. baskı - Mayıs 2015
Yazar Murat Başekim
Editör Levent Cantek
Kapak Suat Aysu
Kapaktaki Görsel M. Korkut Öztekin
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Ayşe Gökçen Turhal
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset