Dal ve Budak

Cinsel kimliklerin yer değiştirmesi çağımızın en çok ilgi gören, araştırmalara ve kurgulara konu olan temalarından biri. Çağdaş İngiliz edebiyatının “yaramaz” çocuğu Will Self, Dal ve Budak’ta iki uzun öyküyle erkek olan kadının ve kadın olan erkeğin ruh hallerini, bireysel ve toplumsal kimliklerindeki travmatik değişimleri ince bir mizahla yansıtırken, kurulu düzenin getirdiği kurumsallaşmış değerlerin benliklerimize ne denli işlediğini, cinsel kimliklerimizin en sıradan olaylarda bile dünyaya bakışımızı nasıl etkilediğini başarılı bir kurguyla bizlere aktarıyor.
Cinsel kimliklerin yer değiştirmesi çağımızın en çok ilgi gören, araştırmalara ve kurgulara konu olan temalarından biri. Çağdaş İngiliz edebiyatının “yaramaz” çocuğu Will Self, Dal ve Budak’ta iki uzun öyküyle erkek olan kadının ve kadın olan erkeğin ruh hallerini, bireysel ve toplumsal kimliklerindeki travmatik değişimleri ince bir mizahla yansıtırken, kurulu düzenin getirdiği kurumsallaşmış değerlerin benliklerimize ne denli işlediğini, cinsel kimliklerimizin en sıradan olaylarda bile dünyaya bakışımızı nasıl etkilediğini başarılı bir kurguyla bizlere aktarıyor. Gazeteci, karikatürist ve yazar Will Self’den iki eğlenceli fars ya da iki keyifli kâbus öyküsü.

Oxford Üniversitesi'ni bitirdi. New Statesman gazetesinde karikatüristlik ve çizgi-bant çizerliği yaptı. Başlıca kitapları: My Idea of Fun(1995), The Quantity Theory of Insanity(1996), The Sweet Smell of Psychosis (1999), Great Apes(1998), Junk Mail(1999), Sore Sites (2000).
Kitabın Adı Dal ve Budak
Orijinal Adı Cock & Bull
ISBN 9789754706055
Yayın No İletişim - 638
Dizi Dünya Edebiyatı - 138
Alan Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa 233 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 175 gr
Perakende Satış Fiyatı 17,04 TL
Baskı 2. baskı - Ekim 2000 (1. baskı - Temmuz 2000)
Yazar Will Self
Çeviren Muhittin Karkın
Yayına Hazırlayan Osman Yener
Dizi Kapak Tasarımı Ümit Kıvanç
Kapak Suat Aysu
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Serap Yeğen
Kapak Fotoğrafı Albert Dürer
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası