Asmalar Artık Ağlamıyor

Öncesi ve sonrasıyla bir zina hikayesi:
Taşra kökenli, büyümeye hevesli bir küçük boy işadamı...
"...bir kadının evinde, çantasında para olan bir erkek varsa bu mu aklınıza geliyor?..." Onun mütevazı, kendi halinde karısı... "Çaresiz görün, öyle yaparsan kocanın üstünde daha iyi hüküm kurarsın..." Bir öğretim üyesi kadın... "Akademisyen olmayı kafaya koyduğumda ilkokuldaydım. Tabii o zaman böyle söylendiğini bilmiyordum, profesör olmaktı kafama koyduğum..."

Öncesi ve sonrasıyla bir zina hikayesi:
Taşra kökenli, büyümeye hevesli bir küçük boy işadamı...
"...bir kadının evinde, çantasında para olan bir erkek varsa bu mu aklınıza geliyor?..." Onun mütevazı, kendi halinde karısı... "Çaresiz görün, öyle yaparsan kocanın üstünde daha iyi hüküm kurarsın..." Bir öğretim üyesi kadın... "Akademisyen olmayı kafaya koyduğumda ilkokuldaydım. Tabii o zaman böyle söylendiğini bilmiyordum, profesör olmaktı kafama koyduğum..." Ve evli kadının kocasını "öbürüyle" bastırması... "Kaçıyor muyum, terk mi ediyorum? Galiba her ikisi birden ve böyle durumlarda galiba bu sözcükler aynı anlamda." Gazetelerin üçüncu sayfalarındaki iştah kabartan, dedikoduların temel gıdası olan zina olayı hakkında, zengin tiplemelere, sağlam bir arkaplana, sahici bir dramatik gerilime yaslanan "temiz" bir roman. Bir kadının hayatla hesaplaşması anlatısı.

Özden Soyalp 1949’da ankara’da doğdu. İlk ve ortaokulu Ankara’da, liseyi İstanbul’da bitirdi.Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, Ekonomik Mali İşletmecilik Bölümü mezunu. Dört yıl Almanya’da yaşadı. Özel bir inşaat şirketinde, muhtelif şantiye ve genel müdürlüğün maliyet muhasebesi müdürü olarak on iki yıl çalıştı. 1990 yılında artık çalışmamaya karar vererek işinden ayrıldı ve o tarihten beri de çalışmıyor.
Kitabın Adı Asmalar Artık Ağlamıyor
ISBN 9789754708806
Yayın No İletişim - 698
Dizi Türkçe Edebiyat - 103
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 203 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 163 gr
Perakende Satış Fiyatı 12,96 TL
Baskı 2. baskı - Kasım 2001 (1. baskı - Mart 2001)
Yazar Özden Soyalp
Editör Can Soytemiz, Murat Gültekingil
Kapak Utku Lomlu
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Serap Yeğen
Dizgi Maraton Dizgievi
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset