İvo Andriç Kitapları Seti

Bir ülkeyi ve insanlarını, onların üç yüz elli yıllık tarihine tanıklık eden bir köprünün dilinden anlatan Drina Köprüsü; Balkanlar’daki çarpıcı toplumsal değişimi Bosna’nın aynasından yansıtan Travnik Günlüğü; serasker Ömer Paşa’nın Saraybosna’ya gelmesinden sonra kentte ve seraskerin köşkünde yaşananların, her bölümde farklı karakterlerin sahne aldığı bir kurguyla anlatıldığı Ömer Paşa; hapsedilme deneyimi ve iradenin sınırları üzerine çarpıcı bir metin olan Lanetli Avlu ve Andriç'in son dönem hikâyelerinden oluşan özgün bir seçki Sinan'ın Tekkesinde Ölüm... 

İvo Andriç'in etkileyici ve çok okunan 5 eseri bu sette bir araya geliyor. 

Travnik Günlüğü
Travnik Günlüğü, Drina Köprüsü’nün de yazarı, Nobel Edebiyat ödüllü İvo Andriç’in Balkanlar’daki çarpıcı toplumsal değişimi Bosna’nın aynasından yansıtan başyapıtlarından biri.
Lanetli Avlu
Lanetli Avlu, Balkan edebiyatında çığır açan Nobel ödüllü yazar İvo Andriç’in hapsedilme deneyimi ve iradenin sınırları üzerine çarpıcı anlatısı.
Sinan’ın Tekkesinde Ölüm
Sinan’ın Tekkesinde Ölüm, Balkanlar’ın Nobel ödüllü büyük yazarı İvo Andriç’in son dönem hikâyelerinden oluşan özgün bir seçki.
Drina Köprüsü
Bir ülkeyi ve insanlarını, onların üç yüz elli yıllık tarihine tanıklık eden bir köprünün dilinden anlatan olağanüstü bir roman. Nobelli yazar İvo Andriç, Drina Köprüsü’nde, isyanların, salgınların, savaşların ve doğal felaketlerin gölgesinde Balkanlar’ın tarihini, eski Bosna’yı, orada yaşayan halkların paylaştığı hayatı ve bu hayatın milliyetçilikler çağında nasıl değiştiğini anlatıyor.
Ömer Paşa
Nobel ödüllü yazar İvo Andriç’in bu romanında, serasker Ömer Paşa’nın Saraybosna’ya gelmesinden sonra kentte ve seraskerin köşkünde yaşananlar, her bölümde farklı karakterlerin sahne aldığı bir kurguyla anlatılıyor.