Üzgün Kızların Gizli Tarihi

Önce “taksim” edilen, sonra da bir türlü birleşemeyen ada ülkenin kuzeyli kızı, öteki yarısını güneyde bulur; büyük ve çaresiz bir aşka düşer. Adamın aşkını kazanabilmek ya da en azından yakınında olabilmek için ona hikâyeler anlatmaya başlar. “Yaralı Üzgünlükler Prensi”ni kendine bağlamanın başka bir yolunu bilmez.
Önce “taksim” edilen, sonra da bir türlü birleşemeyen ada ülkenin kuzeyli kızı, öteki yarısını güneyde bulur; büyük ve çaresiz bir aşka düşer. Adamın aşkını kazanabilmek ya da en azından yakınında olabilmek için ona hikâyeler anlatmaya başlar. “Yaralı Üzgünlükler Prensi”ni kendine bağlamanın başka bir yolunu bilmez. Savaşın alt üst ettiği çocukluğunu, unutulmaz rüyalarını, büyülü hikâyelere dönüştürür.
Üzgün Kızların Gizli Tarihi, işte bu hikâyelerdir... Bu karşılıksız aşk hikâyesinin arka planında –tarihiyle ve bugünüyle- “Kıbrıslı olmak” gerçeği yer alıyor. Neşe Yaşın’ın, şairliğine kattığı ilk romanı.

Neşe Yaşın 1959 yılında Lefkoşe’de doğdu. Dört şiiir kitabı yayımladı. Bölünmüş Kıbrıs’ın her iki tarafında da tanınan ve adada konuşulan iki dilde de okunan bir şair oldu. Kıbrıs’ın yeniden birleşmesi için uğraş veren barış gruplarında çalışmalar yaptı. Üzgün Kızların Gizli Tarihi ilk romanı.
Kitabın Adı Üzgün Kızların Gizli Tarihi
ISBN 9789750500961
Yayın No İletişim - 856
Dizi Türkçe Edebiyat - 119
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 173 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 134 gr
Perakende Satış Fiyatı 13,43 TL
Baskı 3. baskı - Ekim 2007 (1. baskı - Aralık 2002)
Yazar Neşe Yaşın
Editör Can Cankoçak, Murat Gültekingil
Kapak Utku Lomlu
Kapak Resmi Emin Çizenel
Uygulama Hüsnü Abbas
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset