Soydaşınız Balık Burcu

Komşularımızın çoğunun Rum, bizimse Türk olduğumuz bilgisi büyülü bir şeydi. Meğer hepimiz aynı değilmişiz, biz başka (Türk), onlar da başka (Rum) kimselermiş!” Bu biraz Kıbrıslı, biraz Levanten bir Türk şairinin, Mehmet Yaşın’ın sıradışı hayat kitabı.
“Komşularımızın çoğunun Rum, bizimse Türk olduğumuz bilgisi büyülü bir şeydi. Meğer hepimiz aynı değilmişiz, biz başka (Türk), onlar da başka (Rum) kimselermiş!” Bu biraz Kıbrıslı, biraz Levanten bir Türk şairinin, Mehmet Yaşın’ın sıradışı hayat kitabı. Sevgilim Ölü Asker’den Sözverici Koltuğu’na şiir kitaplarıyla tanıdığımız Mehmet Yaşın’ın 14 yaşında yazmaya başlayıp 33 yaşında tamamladığı Soydaşınız Balık Burcu’nun altbaşlığı kitabı son derece iyi özetliyor; “...ne anı, ne roman, ne deneme, hepsi hikaye.”
Şiir kitapları: Sevgilim Ölü Asker, 1984, Işık Merdiven, 1986, Pathos, 1990, Sözverici Koltuğu, 1993. Şiirlerinin çevrildiği diller: İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Rusça, Yunanca, İbranice, Macarca, Sırpça, Hırvatça, Çekçe, Bulgarca, Slovakça, Letonca.
Kitabın Adı Soydaşınız Balık Burcu
ISBN 9789754704129
Yayın No İletişim - 284
Dizi Türkçe Edebiyat - 25
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 364 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Perakende Satış Fiyatı 3,47 TL
Baskı 1. baskı - Nisan 1994
Yazar Mehmet Yaşın
Uygulama Filiz Burhan
Dizgi Remzi Abbas
Kapaktaki Görsel Mehmet Yaşın
Düzelti Sezar Atmaca
Kapak Ümit Kıvanç
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası