Elinizdeki kitap `erkeklerle ve hayatla dalga geçen` iki kız arkadaşın maceralarını anlatıyor. Onatlı yaşındayken aynı sınıfa düşen Maja ve Cora´nın, farklı aile yapılarından gelmelerine karşın çok önemli bir ortak noktaları vardır: mutsuz çocukluklarından ve ailelerinden kurtulma isteği.

Elinizdeki kitap `erkeklerle ve hayatla dalga geçen` iki kız arkadaşın maceralarını anlatıyor. Onatlı yaşındayken aynı sınıfa düşen Maja ve Cora´nın, farklı aile yapılarından gelmelerine karşın çok önemli bir ortak noktaları vardır: mutsuz çocukluklarından ve ailelerinden kurtulma isteği. İçlerinde çocuksu bir yaramazlık taşıyan iki kafadar, geçmişlerinden kaçarken yollarına çıkan erkekleri kendilerine özgü (!) yöntemlerle bertaraf ederler ve sonunda Toskana´da, özledikleri anne-babayla yeni bir hayat kurarlar. Ingrid Noll´ün kaleme aldığı cinayet romanları alışıldık tarzın oldukça dışında hikayeler. Bu eserlerde ölüm ve cinayet adeta olağan ve hatta doğa gereği bir karaktere sahip. Sevdiklerimin Kelleleri´ne başından sonuna hakim olan kara mizah da bundan kaynaklanıyor. Ancak Noll yine de ölülerden çok, yaşayan kahramanlarıyla ilgileniyor ve onları günlük yaşamın dramlarına sürükleyen psikolojik sebepleri irdeliyor.

1935'te Şangay'da doğdu. Çocukluk yıllarında kısa hikayeler yazmaya başladı. Bir süre Bonn Üniversitesi'nde Alman Dili ve Edebiyatı ile sanat tarihi eğitimi aldı. 1994'te Sevdiklerimin Kelleleri ile Glauser Ödüyü'nü alan Ingrid Noll'ün diğer önemli eserleri; Soğuktur Akşam Rüzgarları (Can Yayınları, 1999), Der Hahn ist tot, Die Apothekerin, Der Schweinepascha'dır.
Kitabın Adı Sevdiklerimin Kelleleri
Orijinal Adı Die Haupter meiner Lieben
ISBN 9789754708516
Yayın No İletişim - 670
Dizi Dünya Edebiyatı - 147
Alan Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa 240 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 179 gr
Perakende Satış Fiyatı 4,63 TL
Baskı 1. baskı - Aralık 2000
Yazar Ingrid Noll
Çeviren Erol Özbek
Editör Bahar Siber
Kapak Utku Lomlu
Uygulama Hasan Deniz
Düzelti Serap Yeğen
Kapak Resmi Artemisia Gentileschi
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası