Refakatçi

Kız çocuğu 12 yaşında, bir resim dehası olarak kabul ediliyor, büyük bir holdingin tek varisi... Kahramanımız, bir gemi yolculuğu boyunca bu çocuğun refakatçiliğini yapacaktır; para karşılığında tabii. Gemi hareket eder, “iş”le beraber gerilim ve oyun da başlar. Üstelik oyuna hesapta olmayan aktörler de katılır.
Kız çocuğu 12 yaşında, bir resim dehası olarak kabul ediliyor, büyük bir holdingin tek varisi... Kahramanımız, bir gemi yolculuğu boyunca bu çocuğun refakatçiliğini yapacaktır; para karşılığında tabii. Gemi hareket eder, “iş”le beraber gerilim ve oyun da başlar. Üstelik oyuna hesapta olmayan aktörler de katılır. Refakatçi, yolculuk eşliğinde böyle bir psikolojik gerilimi ve oyunu, okuru da oyuna katarak -ama bunaltmayarak- kurcalayan, deşen bir roman. Ama asıl yolculuk ileriye doğru değil iç’e, derin’e doğru: gerçek sürprizlerin rotasında...
1960 İstanbul doğumlu. Robert Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu. Diğer kitapları: Haberci Çocuk Cinayetleri, Refakatçi, Mutfak Kazaları, Pazartesi Yazıları ya da hiç Bunları Kendine Dert etmeye Değer mi?, Habaset Yazıları ya da Kapı Açık, Arkanı Dön ve Çık! Halen Radikal gazetesinde yazıyor.
Kitabın Adı Refakatçi
ISBN 9789754704709
Yayın No İletişim - 448
Dizi Türkçe Edebiyat - 66
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 168 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Perakende Satış Fiyatı 8,89 TL
Baskı 2. baskı - Şubat 1999 (1. baskı - Şubat 1988)
Yazar Perihan Mağden
Uygulama Suat Aysu
Düzelti Seçkin Oktay
Dizgi Maraton Dizgievi
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası