Pinhan

Elma ağacının dallarından Tekke’ye süzülen, sonra da “incili kuş” olup Osmanlı devrinin taht şehrine, hikâyesini aramaya giden bir dervişin, Pinhan’ın macerasını anlatıyor Elif Şafak... Pinhan hikâyesini ararken her an’a bir hikâye sığar. Osmanlı hayatının gerçekleriyle kâinatın gizemleri, kitaplar dolusu, mahalleler dolusu hikâye olur çıkar.
Elma ağacının dallarından Tekke’ye süzülen, sonra da “incili kuş” olup Osmanlı devrinin taht şehrine, hikâyesini aramaya giden bir dervişin, Pinhan’ın macerasını anlatıyor Elif Şafak... Pinhan hikâyesini ararken her an’a bir hikâye sığar. Osmanlı hayatının gerçekleriyle kâinatın gizemleri, kitaplar dolusu, mahalleler dolusu hikâye olur çıkar. 1971 doğumlu Elif Şafak, ilk romanı Pinhan’la, zor bir işe, tarihsel roman işine niyetlenip de üstesinden gelebilen edebiyatçı azınlığına katılıyor.
1971 yılında Strasbourg’da doğdu. İlk (öykü) kitabı Kem Gözlere Anadolu 1994 yılında basıldı. Halen ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde araştırma görevlisidir
Kitabın Adı Pinhan
ISBN 9789754702149
Yayın No İletişim - 445
Dizi Türkçe Edebiyat - 65
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 276 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Perakende Satış Fiyatı 3,89 TL
Baskı 1. baskı - Aralık 1997
Yazar Elif Şafak
Kapak Ümit Kıvanç
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Sait Kızılırmak
Baskı Sena Ofset
Cilt Şefik Matbaası