Nişancı

Nişancı, Şeyh Sait Ayaklanması’nı hem devlet yanlısı hem de isyancı milisler gözüyle aktaran, gerçek bir öykü. Şeyh Sait Ayaklanması’nın çıkışından başlayarak Şeyh Sait’in ölümüne kadar geçen her günü, yalnızca savaşan milislerin yaşamlarıyla değil, isyanın ortasında kalakalmış kişilerin yaşadıklarıyla da gözler önüne seren bir yaşam öyküsü.

İsyanın ortasında, ölümle yaşam arasında gerçek bir öykü...

Şeyh Sait Ayaklanması’nın arifesinde, hayatı bir anda tamamen değişen ve kaderi yeniden yazılan, yaşamla ölüm arasında karar vermek zorunda kalan bir genç...
 
Nişancı, Şeyh Sait Ayaklanması’nı hem devlet yanlısı hem de isyancı milisler gözüyle aktaran, gerçek bir öykü. Şeyh Sait Ayaklanması’nın çıkışından başlayarak Şeyh Sait’in ölümüne kadar geçen her günü, yalnızca savaşan milislerin yaşamlarıyla değil, isyanın ortasında kalakalmış kişilerin yaşadıklarıyla da gözler önüne seren bir yaşam öyküsü.
 
 
 
(1956, Ovacık, Tunceli), Türk yazar.Köyünde okul olmadığı için ilkokulu halasının desteğiyle Ovacık'a bağlı Adaköy'de tamamladı. Daha sonra altı yıllık Tunceli Yatılı Lisesi'ni kazandı ve Tunceli Lisesi'nde eğitime başladı. Oradan Hakkari Yatılı Lisesi'ne, daha sonra İzmir Urla Lisesi'ne sürülünce liseyi bitirmeden eğitim hayatını sonlandırdı. Romanlarında toplumun alt kesimini oluşturan yoksul, azınlık inançlarda, kültürlerde, etnisitelerde insanların yaşamlarını, Türkiye'nin yakın tarihinde yaşanmış trajedileri anlatan yazarın bugüne kadar yayınlanmış on romanı vardır.
Kitabın Adı Nişancı
ISBN 9789750509469
Yayın No İletişim - 1652
Dizi Türkçe Edebiyat - 234
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 432 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 350 gr
Perakende Satış Fiyatı 25,00 TL
Baskı 1. baskı - Eylül 2011
Yazar Metin Aktaş
Yayın Sekreteri Burcu Tunakan
Kapak Özge Güven
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Deniz Bozkurt
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset