Kitabın Aynasındaki Adam

Jorge Luis Borges, bir merak oyununu, isteyerek ya da istemeyerek, hep canlı tutmuştu. Belki, okurların önünde bir kurgu alanı açmak istemişti. Evet, bir oyuna dönüşen merak: Borges aslında kimdir, nasıl biridir, nelerden ve kimlerden etkilenmiştir, yazı serüveni uzun hayatına nasıl yayılmıştır?

Jorge Luis Borges, bir merak oyununu, isteyerek ya da istemeyerek, hep canlı tutmuştu. Belki, okurların önünde bir kurgu alanı açmak istemişti. Evet, bir oyuna dönüşen merak: Borges aslında kimdir, nasıl biridir, nelerden ve kimlerden etkilenmiştir, yazı serüveni uzun hayatına nasıl yayılmıştır? Kitabın Aynasındaki Adam bu sorulara net cevaplar veriyor: İngiliz araştırmacı James Woodall’ın kaleminden ayrıntılı bir biyografi...

1960’ta Hertfordshire’da doğdu. Oxford’da, Haileybury College ve Christ Church’de İngiliz Dili üzerine eğitim gördü. 1982’de mezun olduktan sonra iki yıl Londra’da öğretmenlik yaptı, daha sonra Paris’te, PN Review’da Fransa’daki edebiyat ortamı üstüne yazılar yazdı. Bir süre Londra’da gazetelere serbest yazılar yazdıktan sonra, 1986’da Hamish Hamilton’la çalışmaya başladı ve Ellman’ın Oscar Wilde’ı, A.N.Wilson’ın Tolstoy’u ve Brenda Maddox’un Nora’sı gibi yaşamöyküsü kitaplarının editörlüğünü yaptı. İspanya ve flamenko hakkındaki ilk kitabı In Search of the Firedance Mayıs 1992’de yayımlandı. Halen The Times, Sunday Times, Independent ve Daily Telegraph gibi gazetelere sanat ve edebiyat eleştirileri yazmaktadır. James Woodall North Islington’da oturmaktadır.

Kitabın Adı Kitabın Aynasındaki Adam
Orijinal Adı The Man in the Mirror of the Book
ISBN 9789754706086
Yayın No İletişim - 412
Dizi Dünya Edebiyatı - 82
Alan Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa 444 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 333 gr
Perakende Satış Fiyatı 47,00 TL
Baskı 1. baskı - Mayıs 1997
Yazar James Woodall
Çeviren Armağan Anar
Yayına Hazırlayan Osman Yener
Kapak Ümit Kıvanç
Dizgi Cengiz İşsever
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Sait Kızılırmak
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası