Kara Kumsal

Adı önemli olmayan bir ülke, adı önemli olmayan bir diktatörlük ve kumsalda bekleyen bir adam, Alberto... Hapishanede ve sürgünde, göçte ve geri dönüşte hep direnmiş, mücadele vermiş, hafızasını da geleceğe yönelik düşlerini de korumuş bir insan...
Adı önemli olmayan bir ülke, adı önemli olmayan bir diktatörlük ve kumsalda bekleyen bir adam, Alberto... Hapishanede ve sürgünde, göçte ve geri dönüşte hep direnmiş, mücadele vermiş, hafızasını da geleceğe yönelik düşlerini de korumuş bir insan... Hayat, dışında, banliyösünde bile zor tahammül etmektedir artık Alberto’lara; yani sürgün, kaçış ve arayış günlerinin parkurunda hüzünlü bir noktadır, adı önemli olmayan ülkedeki kumsal.
1932’de doğdu. Kitapçılık ve editörlük yaptı. Şimdilerde bütün zamanını yazarlığa ve kitap çevirilerine vermektedir. Le Sourire du Chat (Kedinin Gülüşü, 1984), Le Figuier (İncir Ağacı, 1988), La Plage Noire’nin (Kara Kumsal, 1995) de aralarında olduğu birçok romanı bulunmaktadır. 1990’da Les Passagers du Roissy-Express (Roissy-Express Yolcuları) ile November Ödülü’nü kazandı.

Kitabın Adı Kara Kumsal
Orijinal Adı La Plage Noire
ISBN 9789754705850
Yayın No İletişim - 388
Dizi Dünya Edebiyatı - 80
Alan Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa 143 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 115 gr
Perakende Satış Fiyatı 9,26 TL
Baskı 1. baskı - Aralık 1996
Yazar François Maspero
Çeviren Teoman Tunçdoğan
Kapak Ümit Kıvanç
Dizgi Remzi Abbas
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Sait Kızılırmak
Kapak Resmi Claude Monet
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası