Geçkin Yaş Oyunları

Çağdaş İspanyol edebiyatının önemli isimlerinden Luis Landero, geçkin yaşta hayatına anlam kazandırmaya çalışanların öykülerini anlatıyor. Dümdüz hayat parçacıkları değil Landero’nun anlattıkları: Hayal edenler, hayal etmeyenler ve hayal etmeyi bilmeyenler...
Çağdaş İspanyol edebiyatının önemli isimlerinden Luis Landero, geçkin yaşta hayatına anlam kazandırmaya çalışanların öykülerini anlatıyor. Dümdüz hayat parçacıkları değil Landero’nun anlattıkları: Hayal edenler, hayal etmeyenler ve hayal etmeyi bilmeyenler... Ne yaptıklarını, ne istediklerini, neyi kaçırdıklarını, neyi kovaladıklarını -“anlam”ı- ileri yaşta düşünmeye başlayanlar: Geçkin yaş oyunları!
1948’de Alburquerque’de dünyaya geldi. Ailesi 1960’ta köyden Madrid’e göç etti. Babasının okuması için ısrar etmesi üzerine liseyi, daha sonra da Madrid Üniversitesi İspanyol Filolojisi’ni bitirdi. Okuyabilmek için çeşitli işlerde çalışmak zorunda kaldı. Birkaç yıl gitar çalarak yaşamını kazandı ve bu sayede çok yer gezdi. Bir süre, mezun olduğu üniversitenin Fransız Filolojisi Bölümü’nde asistan olarak çalıştı. Halen bir lisede Dil ve Edebiyat dersleri vermektedir.

Kitabın Adı Geçkin Yaş Oyunları
Orijinal Adı Juegos de la edad tardia
ISBN 9789754705065
Yayın No İletişim - 334
Dizi Dünya Edebiyatı - 73
Alan Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa 550 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 407 gr
Perakende Satış Fiyatı 30,56 TL
Baskı 1. baskı - Aralık 1995
Yazar Louis Landero
Çeviren Yıldız Ersoy Canpolat
Kapak Ümit Kıvanç
Dizgi Remzi Abbas
Uygulama Suat Aysu
Düzelti Seçkin Oktay
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası