Dört Ziyafet

1930’lu yıllarda İsrail topraklarındaki Kfar David köyüne gelen Judith adlı bir kadının ve ona tutulan üç erkeğin öyküsü Dört Ziyafet. İkinci Dünya Savaşı’na, İsrail-Arap savaşı yıllarına uzanan, böylesi bir arka planda kaderin cilvelerini, raslantının oyunlarını, aşkın kurallarını anlatan bir roman.
1930’lu yıllarda İsrail topraklarındaki Kfar David köyüne gelen Judith adlı bir kadının ve ona tutulan üç erkeğin öyküsü Dört Ziyafet. İkinci Dünya Savaşı’na, İsrail-Arap savaşı yıllarına uzanan, böylesi bir arka planda kaderin cilvelerini, raslantının oyunlarını, aşkın kurallarını anlatan bir roman. Birbiri içine gizlenmiş, açıldıkça içinden hazineler çıkan kutular misali çoğalan bir masal. İsrail’in önde gelen köşe yazarlarından olan ve bu kitabıyla İtalya’da ödül alan Meir Shalev, uzun aralarla kendisine sunulan dört ziyafette kendi tarihini, aşkın gizemlerini, dünyanın büyüsünü okuyan bir adamın ağzından, büyülü gerçekçiliğe yaklaşan, Marquez tadında bir hikâye anlatıyor. Kayıp kız kardeşlerini arayan, bulan, ama yeniden yitiren erkeklerin hüzünlü hikâyesi.
Meir Shalev 1948 yılında Nahalal’da doğdu. Şair Ishak Shalev’in oğlu olan yazar, çocukluğunu Nahalal’daki bir tarım kooperatifinde geçirdikten sonra Kudüs’e taşındı. Üniversitede psikoloji eğitimi aldı, televizyon ve radyo için çeşitli programların yapımcılığını üstlendi. Bugün İsrail’in önde gelen köşe yazarlarından biri olan Shalev’in, İtalya’da Juliet Ödülü’nü alan Dört Ziyafet adlı romanından başka, özellikle Avrupa’da büyük yankı uyandıran romanları, çocuk kitapları bulunmaktadır.
Kitabın Adı Dört Ziyafet
Orijinal Adı Four Meals
ISBN 9789750501036
Yayın No İletişim - 864
Dizi Dünya Edebiyatı - 177
Alan Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa 328 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 238 gr
Perakende Satış Fiyatı 3,70 TL
Baskı 1. baskı - Ocak 2003
Yazar Meir Shalev
Editör Elçin Gen
Kapak Utku Lomlu
Dizgi Remzi Abbas
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Asude Ekinci
Çeviren Saliha Nilüfer
Kapak Resmi Marc Chagall
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset