Devran

Selahattin Demirtaş, yaralıların, umarsızların, kalbi hızla çarpanların hikâyecisi. Sofrasında konuk ağırlayan, durup durup konuşan…

Toz duman kenarlardan, taşradan ve kuytulardan, memleketten yoksulluk halleri. Utananlar, üzülenler, âşıklar, yevmiyeciler, küçük kasabalar, hazin ve uzakta kalan hayatlar.

Devran, inatçı neşesiyle geçip giden zamanın çarpıklığını anlatıyor. Umut umut, cümle cümle… Evvela mahsus selam ediyor doğan güne.

Selahattin Demirtaş, yaralıların, umarsızların, kalbi hızla çarpanların hikâyecisi. Sofrasında konuk ağırlayan, durup durup konuşan…

"Doksanların başı, ziraat fakültesini yeni bitirmişim, iş güç yok henüz. Günün çoğunu evde iş projeleri ve gelecek planlarıyla geçiriyorum. Dile kolay, her gün elli tane iş kuruyorum kafamda. Hemen para kazanmaya başlamam lazım diyorum. Acayip zengin olasım gelmiş, yerimde duramıyorum. Fakirlik içinde büyümüşüz, fakir fakir okuyup üniversiteyi de bitirmişiz. Ama her şeyin bir sonu olduğuna göre fakirliğin de bir sonu var değil mi?"

1973 yılında Diyarbakır’ın Sur ilçesinde doğdu. Aslen Elazığ Paluludur. 4 Kasım 2016’dan bu yana Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tutulmaktadır.

Kitabın Adı Devran
ISBN 9789750526596
Yayın No İletişim - 2748
Dizi Türkçe Edebiyat - 477
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 138 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 131 gr
Perakende Satış Fiyatı 115,00 TL
Baskı 12. baskı - Ocak 2024 (1. baskı - Nisan 2019)
Yazar Selahattin Demirtaş
Editör Levent Cantek
Kapak Suat Aysu
Kapak Resmi Bahar Demirtaş
Uygulama Fırat Deniz
Düzelti Güneş Akkor, Necdet Dümelli
Baskı Ayhan Matbaası
Cilt Güven Mücellit