Boyut Farkı

Türkiye’de fantastik çizgi öyküye/romana ilk cesaret edenlerden biri, Nuri Kurtcebe. Boyut Farkı albümü, soyut anlatımlarıyla, uzaylı ve hiçbir yerli garip yaratıklarıyla, fantastik öykülerinin kimi zaman fonunda kimi zaman göbeğinde göz kırpan tanıdık manzaralarla, Nuri Kurtcebe’nin en uçuk çalışmalarından bir demet.
Türkiye’de fantastik çizgi öyküye/romana ilk cesaret edenlerden biri, Nuri Kurtcebe. Boyut Farkı albümü, soyut anlatımlarıyla, uzaylı ve hiçbir yerli garip yaratıklarıyla, fantastik öykülerinin kimi zaman fonunda kimi zaman göbeğinde göz kırpan tanıdık manzaralarla, Nuri Kurtcebe’nin en uçuk çalışmalarından bir demet...

8 Ocak 1949'da Muğla'da doğdu. 1970'de Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü'ne kabul edildi. Oğuz Aral ile tanışmasının ardından 1971'de Gırgır'da "Gaddar Davut" bölümünü çizmeye başladı. 1990'dan itibaren Limon ve Dıgıl mizah dergilerinde bilim kurgu hikayeleri çizmeye devam etti. Boyut Farkı isimli fantastik çizgi romanı 1991 yılında İletişim Yayınları tarafından yayımlandı. 

Kitabın Adı Boyut Farkı
ISBN 9789754701661
Yayın No İletişim - 106
Dizi Çizgiler - 5
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 64 sayfa
Perakende Satış Fiyatı 13,89 TL
Baskı 1. baskı - Ekim 1991
Yazar Nuri Kurtcebe
Baskı Apalar Matbaacılık
Cilt Ayhan Matbaası, Tuğ Ciltevi