Bir Zamanlar Bakırköy

Bir “doğma büyüme Bakırköylü”nün anılarından ve kaleminden, bir zamanların o çok güzel semti. Kozmopolit yapısı, renkli hayatı, hareketli çarşısı, unutulmaz “tip”leri, pırıl pırıl denizi, çeşit çeşit balıkları, sporcu gençleri, “semt ruhu”yla Bakırköy... Tuna’nın anlattıkları, kitaptaki eski fotoğraflar... Ve bilenler için, son 25-30 yılın ürünü bugünkü Bakırköy.
Bir “doğma büyüme Bakırköylü”nün anılarından ve kaleminden, bir zamanların o çok güzel semti. Kozmopolit yapısı, renkli hayatı, hareketli çarşısı, unutulmaz “tip”leri, pırıl pırıl denizi, çeşit çeşit balıkları, sporcu gençleri, “semt ruhu”yla Bakırköy... Tuna’nın anlattıkları, kitaptaki eski fotoğraflar... Ve bilenler için, son 25-30 yılın ürünü bugünkü Bakırköy. Şaşırtıcı ve hüzünlü bir değişimin hikayesi...
1951’de Bakırköy’de doğdu. Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Turizm ve Otelcilik konusundaki yüksek öğrenimini yurtiçi ve yurtdışında tamamladı. Tercümanlık-rehberlik mesleğini 35 yıldır sürdüren Turgay Tuna’nın çeşitli gazete ve dergilerde dizi yazı, araştırma ve makaleleri yayımlandı. 'Bir Zamanlar Bakırköy' yazarın yayımlanan ilk kitabı.

Kitabın Adı Bir Zamanlar Bakırköy
ISBN 9789754705690
Yayın No İletişim - 376
Dizi İstanbul - 21
Alan Tarih
Sayfa 112 sayfa
En 160 mm
Boy 230 mm
Perakende Satış Fiyatı 5,00 TL
Baskı 1. baskı - Eylül 1996
Yazar Turgay Tuna
Kapak Ümit Kıvanç
Dizgi Remzi Abbas
Uygulama Fatoş Gencosman
Düzelti Sait Kızılırmak
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası