Bazen bir fotoğraf karesine anca sığabilen küçük bir anın, bazen de koca bir dönemin öyküsü... Bazense bir resmin çağrıştırdığı imgeler... Ayda Erbal, İstanbul’dan New York’a, ‘40’ların Demokrat Partili’si Nasuhi Bey’den New York’ta bir fahişeye, değişik mekânlarda, değişik insanlarda küçük anların veya uzun dönemlerin izini sürüyor, imgelerin peşinde koşuyor.
Bazen bir fotoğraf karesine anca sığabilen küçük bir anın, bazen de koca bir dönemin öyküsü... Bazense bir resmin çağrıştırdığı imgeler... Ayda Erbal, İstanbul’dan New York’a, ‘40’ların Demokrat Partili’si Nasuhi Bey’den New York’ta bir fahişeye, değişik mekânlarda, değişik insanlarda küçük anların veya uzun dönemlerin izini sürüyor, imgelerin peşinde koşuyor. Hüzünlü bir zekânın kışkırttığı neşeli bir düş gücünün acımasız imgelemeleri... Son Kullanma Tarihi Geçmiş Aşklar, edebiyatseverlerin dergilerde yayımlanan öykülerinden tanıdığı Ayda Erbal’ın ilk kitabı. Ama asla son değil...
Ayda Erbal 1972 yılında Ankara’da doğdu. Sırasıyla Saint-Michel Fransız Lisesi’nden sonra ODTÜ, Bilkent Üniversitesi ve Columbia University Siyaset Bilimi bölümlerinde öğrenim gördü. Halen New York University Siyaset Bilimi Bölümü’nde doktora öğrencisi. 1993 yılında Ankara’da arkadaşlarıyla İzlek dergisini kurdu. 1995’te Aykut Kansu’nun 1908 Devrimi adlı doktora tezinin bir bölümünü İletişim Yayınları için İngilizceden çevirdi. Öyküleri Abra, Evrensel Kültür, İzlek, Prometre ve Varlık’ta yayımlandı. Ankara, İstanbul ve New York’ta yaşıyor ve nadiren de olsa Birikim’e yazmaya çalışıyor. Film yapmak istiyor.
Kitabın Adı Son Kullanma Tarihi Geçmiş Aşklar
ISBN 9789754707205
Yayın No İletişim - 524
Dizi Türkçe Edebiyat - 77
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 120 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 935 gr
Baskı 1. baskı - Nisan 1999
Yazar Ayda Erbal
Kapak Suat Aysu
Uygulama Suat Aysu
Kapak Resmi Rene Magritte
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası