Olt

Robert Olt doğdu...Olt şehri...Doktor Olt...Olt Ofisi... Olt Okyanusu...Olt gezegeni...Ahtapot Olt...Olt Üniversitesi...Olt Oteli...Oltmobil...Olt Anonim Şirketi...Olt Yemini...İfrit Olt ...Olt Adası... Oltoloji...Olt Yörüngede... Olt Endüstrileri... Oltokrasi... Ooooooolt... Olt Sokağı... Robert Olt Öldü!
Robert Olt doğdu...Olt şehri...Doktor Olt...Olt Ofisi... Olt Okyanusu...Olt gezegeni...Ahtapot Olt...Olt Üniversitesi...Olt Oteli...Oltmobil...Olt Anonim Şirketi...Olt Yemini...İfrit Olt ...Olt Adası... Oltoloji...Olt Yörüngede! ...Olt Endüstrileri...Oltokrasi... Ooooooolt!...Olt Sokağı!... Robert Olt Öldü! Bir listeci içini döküyor, bir ayrıntı delisi saplantılarını havalandırıyor, alçakgönüllü bir megalomanyak aramızda geziniyor! Gangemi’nin kitabı eğlendiriyor, şaşırtıyor, içimizdeki sayıp dökme canavarını kışkırtıyor...
New York'ta doğdu, New York'ta yaşıyor. İlk kitabı Olt 1969'da yayımlandı. O günden bugüne Lydia adlı bir şiir kitabı, Corraboree adlı saçmasözler kitabı, The Volcanoes from Puebla (Puebla'dan Volkanlar) adlı Meksika ile ilgili bir seyahat kitabı ve The Interceptor Pilot (Avcı Uçağı pilotu) adlı bir romanı yayımlandı.
Kitabın Adı Olt
ISBN 9789754704167
Yayın No İletişim - 276
Dizi Dünya Edebiyatı - 57
Alan Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa 72 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Perakende Satış Fiyatı 2,59 TL
Baskı 1. baskı - Mart 1994
Yazar Kenneth Gangemi
Çeviren Nazım Dikbaş
Kapak Ümit Kıvanç
Dizgi Remzi Abbas
Uygulama Filiz Burhan
Düzelti Mehmet Kara
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası