Kiraz'ın Şarkıları

Lucie’nin hayatı, anneannesini kaybettikten sonra büsbütün değişir. Anneannesiyle oturdukları çiftlik evinden taşınıp, şehirde babası, üvey annesi ve üvey kardeşiyle birlikte yaşamaya başlar. Çok sevdiği anneannesinden ona kalan yalnızca Kiraz adlı bir kuştur.

Lucie’nin hayatı, anneannesini kaybettikten sonra büsbütün değişir. Anneannesiyle oturdukları çiftlik evinden taşınıp, şehirde babası, üvey annesi ve üvey kardeşiyle birlikte yaşamaya başlar. Çok sevdiği anneannesinden ona kalan yalnızca Kiraz adlı bir kuştur. Günlerini, kendisini anlayan tek dostu Kiraz’la geçirir. Lucie odasında Kiraz’ın şarkılarını dinleyerek ve penceresinin önündeki ağacı seyrederek, anneannesiyle birlikte geçirdiği eski güzel günleri düşünür. Ama Lucie’nin keşfedeceği önemli bir şey vardır: Babası, üvey annesi ve üvey kardeşi de Lucie’yi en az anneannesi kadar çok sevmektedir ve önünde onlarla geçireceği çok güzel günler vardır.

 

AMELIE COUTURE gerçek bir hikâyeden yola çıkarak yazdığı ilk kitabı Kiraz'ın Şarkılan'yla. 2003 yılında Chronos Çocuk Edebiyatı Ödülü'ne layık görüldü. Paris'te yaşayan Couture, çocuklarla grup çalışmaları yapıyor ve reklam tasarımcısı olarak çalışıyor.

Kitabın Adı Kiraz'ın Şarkıları
Orijinal Adı La gréve de la vie
ISBN 9789750511417
Yayın No İletişim - 1839
Dizi Çocuk Kitapları - 109
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 71 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 700 gr
Perakende Satış Fiyatı 11,11 TL
Baskı 1. baskı - Şubat 2013
Yazar Amélie Couture
Çeviren Bahar Siber
Editör Melis Oflas
Kapak Suat Aysu
Kapak Resmi Marc Boutavant
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Bahri Özcan
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset