Dizginsiz Bir Sabırla

Tomás Borge, Sandinist hareketin kurucularından. Yola birlikte çıktığı arkadaşlarının tümü öldü, anı yazma işi Borge’ye düştü. Dizginsiz Bir Sabırla’da Borge’nin sofu bir anneyle başetmeye çalıştığı, kız peşinde koştuğu yeni yetmelik dönemi var. Sonra Sandinist Halk Kurtuluş Cephesi’nin kurucusu Carlos Fonseca’nın hayatı. Ve tabii ki, Nikaragua Devrimi’nin zorlu, acılı, şiirli, şarkılı, dayanışmalı, bol kayıplı ve hep umutlu hikayesi. Sahici bir devrimin uzun yolu.
Tomás Borge, Sandinist hareketin kurucularından. Yola birlikte çıktığı arkadaşlarının tümü öldü, anı yazma işi Borge’ye düştü. Dizginsiz Bir Sabırla’da Borge’nin sofu bir anneyle başetmeye çalıştığı, kız peşinde koştuğu yeni yetmelik dönemi var. Sonra Sandinist Halk Kurtuluş Cephesi’nin kurucusu Carlos Fonseca’nın hayatı. Ve tabii ki, Nikaragua Devrimi’nin zorlu, acılı, şiirli, şarkılı, dayanışmalı, bol kayıplı ve hep umutlu hikayesi. Sahici bir devrimin uzun yolu...
Nikaragua’daki Sandinist Ulusal Kurtuluş Cephesi’nin kurucularından hayatta kalan tek kişidir. 1976’da verdikleri gerilla mücadelesinin gerilediği bir dönemde yakalandı, ağır işkencelerden sonra 180 yıl hapse mahkûm edildi. 1978’de Sandinistlerin ünlü baskın harekâtıyla kurtarıldı. Nikaragua Devrimi’nden sonra İçişleri Bakanı oldu ve bu görevi Sandinistlerin genel seçimi kaybederek iktidarı terkettiği 1990’a kadar sürdürdü.
Kitabın Adı Dizginsiz Bir Sabırla
Orijinal Adı La paciente impaciencia
ISBN 9789754705539
Yayın No İletişim - 363
Dizi Geçmiş-Gelecek - 3
Alan Çağdaş Dünya Edebiyatı, Politika/Siyaset, Tarih
Sayfa 358 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 272 gr
Perakende Satış Fiyatı 5,56 TL
Baskı 1. baskı - Mayıs 1996
Yazar Tomas Borge
Çeviren Ogün Duman
Kapak Ümit Kıvanç
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Sait Kızılırmak
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası