Alkoliçe
Kendini Kundaklama Dersleri

Delilik moda oldu fakat benim kastım çift en deli! Her yakam ağrıyor deli lafını duyduğumda. Kuşku duymadan delilik olur mu? Merak etmeden delilik olur mu? Uyuyarak delilik olur mu? Delilik moda olabilir mi? Oluyor hepsi ve daha unuttuğum birçokları da. Kedi miyavlamalarından anlamayan biri, Karasu’nun deliliğine ne kadar tanıklık edebilir?

Delilik moda oldu fakat benim kastım çift en deli! Her yakam ağrıyor deli lafını duyduğumda. Kuşku duymadan delilik olur mu? Merak etmeden delilik olur mu? Uyuyarak delilik olur mu? Delilik moda olabilir mi? Oluyor hepsi ve daha unuttuğum birçokları da. Kedi miyavlamalarından anlamayan biri, Karasu’nun deliliğine ne kadar tanıklık edebilir?

Alkoliçe’de Tarhan Gürhan, çok da alışık olmadığımız, sıra dışı bir metinle isyana kalkışıyor.

Bu kitap, yazarının alkolden ayrı kaldığı, alkole geri döndüğü, alkolü tamamen bırakmaya çalıştığı günlerinin bir dökümü. Alkoliçe, yeniden başlamak ve bırakmak üzerine bir günce.

1969'da Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Gazetecilik Bölümü'nü bitirdi. 25 Kare, Leman, Gösteri, Edebiyat ve Eleştri, Kedici, Üç Nokta, Pskeart, Akköy gibi dergilerde çeşitli makale, deneme, öykü ve şiirleri yayımlandı. Çizgilerle Deprem Albümü (Leman Kİtapları, 2000), Aşık Öyküler (Okuyanus Yayınları, 2002) adlı iki ortak kitabı bulunmaktadır. Oyuncaklar Görmesin (Yasak Elma Yayınları, 2007) ve Ekmek Balığı (Bencekitap Yayınları, 2001) adlı kısa öykü kitapları vardır. Bir Gece Kediniz Eve Sarhoş Gelirse (Bencekitap Yayınları, 2012) isimli mizahi kedi kitabını da kaleme almıştır.

Kitabın Adı Alkoliçe
Alt Başlık Kendini Kundaklama Dersleri
ISBN 9789750510816
Yayın No İletişim - 1787
Dizi Türkçe Edebiyat - 248
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 71 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 690 gr
Perakende Satış Fiyatı 14,50 TL
Baskı 1. baskı - Ağustos 2012
Yazar Tarhan Gürhan
Editör Müge Karahan
Kapak Suat Aysu
Kapak Fotoğrafı Damla Nur Şimşek
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Melis Oflas
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset